Zdjęcie zrobiono w 1935 r. i w niemal idealnym stanie zachowało się w klasztorze braci franciszkanów w Nagasaki.
W latach 1934-1935 miał miejsce rejs „Daru Pomorza” dookoła świata. Na początku 1935 roku Dar Pomorza dotarł do japońskiego Nagasaki, gdzie załoga spotkała się z budującymi klasztor franciszkanami i św. ojcem Maksymilianem Kolbem. Właśnie podczas tego spotkania wykonano to zdjęcie, ale nigdy dotąd nie było ono publikowane. Zdjęcie zrobiono w 1935 r. i w niemal idealnym stanie zachowało się w klasztorze braci franciszkanów w Nagasaki. To zdumiewające, ponieważ Nagasaki podczas II wojny światowej było celem ataku nuklearnego.
Na zdjęciu uwiecznieni zostali m.in. św. Maksymilian Kolbe, kapelan Daru – ksiądz Wojciech Kossak-Główczewski oraz komendant żaglowca kapitan Konstanty Maciejewicz.
Tegoroczny Rejs Niepodległości oprócz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę jest także pamiątką tamtego historycznego rejsu z lat 1934-1935. „Dar Młodzieży” wyrusza 20 maja z portu w Gdyni, by opłynąć kulę ziemską i zawitać do 22 portów w 18 krajach świata. Na pokładzie tego słynnego polskiego żaglowca znajdzie się prawie 1000 młodych Polaków. 400 osób wyłoniono w specjalnych konkursie, natomiast prawie 600 osób to uczniowie i studenci szkół morskich. Organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.