Kolizja z udziałem limuzyny żandarmerii. Według RMF, wiozła Macierewicza

Do kolizji z udziałem samochodu Żandarmerii Wojskowej doszło w czwartek w Warszawie - potwierdziły Żandarmeria Wojskowa i badająca kolizję policja. Według RMF FM limuzyna wiozła Antoniego Macierewicza; ŻW ani policja nie potwierdziły takiej informacji.

"Potwierdzam, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu cywilnego i pojazdu Żandarmerii Wojskowej" - powiedział PAP ppłk Artur Karpienko z ŻW.

Komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że chodzi o kolizję, do której doszło ok. g. 10.00 z udziałem BMW Żandarmerii i auta marki Citroen. "Czynności wskazują, że sprawcą był kierowca pojazdu Żandarmerii" - powiedział.

Żandarmeria ani policja nie potwierdziły, że samochodem ŻW podróżował były minister obrony, a obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej, poseł PiS Antoni Macierewicz.

Wiadomość o kolizji z udziałem auta ŻW wiozącego Antoniego Macierewicza podało RMF FM. Według stacji do zderzenia nieoznakowanego BMW Żandarmerii z drugim samochodem doszło na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Elbląskiej, Macierewicz wyszedł bez szwanku.

Macierewicz był ministrem obrony do 9 stycznia br., kiedy zastąpił go Mariusz Błaszczak. Po dymisji Macierewiczowi powierzono funkcję podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Resort informował, że tę funkcję Macierewicz będzie pełnił społecznie.

Ppłk Karpienko wyjaśnił, że samochód Żandarmerii przysługuje Macierewiczowi na podstawie decyzji ministra obrony.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MON, PAP, WYPADKI

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  16°C Piątek
  dzień
  17°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  11°C Sobota
  rano
  wiecej »