Wpolityce.pl: Hanna Gronkiewicz-Waltz przegrała z PFN

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy oddalił wniosek prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, dotyczący darowizny dla Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) na realizacje kampanii "Sprawiedliwe Sądy" - informuje portal wPolityce.pl.

Zgodnie z wydanym 4 czerwca br. orzeczeniem sądu kampania "Sprawiedliwe Sądy" uzyskała wsparcie finansowe PFN zgodnie z przepisami prawa i statutem oraz celem w jakim Fundacja została powołana. Sąd przyznał rację argumentom PFN. Prezydent Warszawy nie wskazała żadnych konkretnych przejawów działalności fundacji, które miałyby być sprzeczne z prawem. Nie został też wskazany żaden przepis prawa, z którym działalność Fundacji miałaby być sprzeczna. Sąd nie uwzględnił wniosków dowodowych organu nadzoru - podaje portal.

Wpolityce.pl przypomina, że Polska Fundacja Narodowa w toku postępowania zasadnie podnosiła, że kampania miała na celu wyjaśnienie opinii publicznej także na arenie międzynarodowej zasadność reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce, a przez to ochronę wizerunku Polski. "Uzasadnieniem dla przeprowadzenia kampanii i wsparcia jej ze środków PFN były pojawiające się wypowiedzi niektórych przedstawicieli środowisk krytycznych dla reformy sądownictwa w naszym kraju, które były powielane za granicą i szkodziły jej wizerunkowi" - informuje wPolityce.pl.

PFN uważa, że kampania "Sprawiedliwe Sądy" przyniosła pożądany efekt. "Jedną z idei kampanii, która naszym zdaniem przebiła się w opinii publicznej, było przekonanie społeczeństwa europejskiego oraz międzynarodowej opinii publicznej, iż każda władza powinna podlegać weryfikacji w ramach wyborów demokratycznych, zaś wybór składu władzy przez członków tej samej władzy jest błędnym rozwiązaniem mogącym skutkować nieprawidłowościami" - powiedział w rozmowie z portalem prezes PFN Cezary Jurkiewicz

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
19°C Sobota
rano
17°C Sobota
dzień
14°C Sobota
wieczór
13°C Niedziela
noc
wiecej »