Policja przerwała okupację auli na jednej z berlińskich uczelni

Interwencją policji zakończyła się w poniedziałek akcja studentów, którzy okupowali aulę Uniwersytetu Technicznego w Berlinie, domagając się podwyżki płac dla pracujących na uczelni kolegów - informują niemieckie media.

Okupacja auli trwała cztery dni. Ostatecznie kanclerz uczelni Mathias Neukirchen wezwał studentów do opuszczenia tego pomieszczenia. Część z nich posłuchała, inni pozostali w auli i wtedy do akcji wkroczyła policja, wezwana przez władze Uniwersytetu.

Rzecznik policji poinformował, że pozostali w auli studenci zostali wylegitymowani. Operacja policyjna przebiegła bez użycia środków przymusu. Jej podstawą było zawiadomienie uczelni o naruszeniu przez studentów miru domowego.

Studenci twierdzą, że po wezwaniu kanclerza próbowali negocjować dobrowolne wyjście, prosząc o czas na posprzątanie auli po czterech dniach okupacji, ale zaraz pojawiła się policja i nie było szans na kompromis.

Związki zawodowe skrytykowały usunięcie studentów z auli, uznając, że akcja policji była "nieproporcjonalna" do sytuacji, ponieważ okupacja przebiegała pokojowo. Jedna z uczestniczek studenckiej akcji poinformowała, że w niedzielę wieczorem na wniosek władz uczelni studenci sformułowali na piśmie i przekazali swe postulaty, ale nie dostali żadnej odpowiedzi.

Od 4 czerwca trwa strajk płacowy studentów, pracujących na berlińskich uczelniach. W poniedziałek poinformowano, że akcja strajkowa zostaje przedłużona o tydzień.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  8°C Piątek
  noc
  5°C Piątek
  rano
  9°C Piątek
  dzień
  10°C Piątek
  wieczór
  wiecej »