Selfie z papieżem Franciszkiem

Grupa nowo wyświęconych księży z diecezji radomskiej pielgrzymowała do Rzymu.

Największym przeżyciem z pobytu w Wiecznym Mieście był dla księży neoprezbiterów udział w audiencji z papieżem Franciszkiem na pl. św. Piotra. Tam też księża indywidualnie spotkali się z Ojcem Świętym. Prosili go o błogosławieństwo, zapewnili o swojej modlitwie w jego intencji i zrobili sobie selfie z papieżem.

- Ojciec Święty podchodził do każdej grupy. Kiedy przyszła nasza kolej, zapytał, czy jesteśmy neoprezbiterami. Jeden z jego współpracowników powiedział, że tak i że jesteśmy z Polski. Pierwsze, co zrobił Ojciec Święty, to ucałował dłonie każdego z nas. Dla mnie to było ogromne przeżycie. Jak ogromna pokora jest w papieżu Franciszku, pokazał, że dla niego nie jest ważne - jak to widać w całym jego pontyfikacie - czy jest ktoś bogaty, czy ubogi. Każdy człowiek jest dla niego ważny. Bardzo ważny jest dla niego kapłan. Poprzez to pokazał nam, że my też mamy iść i całować ludziom dłonie. Spotkanie z papieżem i audiencja były centrum naszego pielgrzymowania po Wiecznym Mieście - mówi ks. Paweł Zubek.

Papież Franciszek poprosił neoprezbiterów, by się za niego modlili. Jak tylko wyszli z pl. św. Piotra, ofiarowali dziesiątkę Różańca w intencji Ojca Świętego.

Ks. Hubert Mróz przyznaje, że to była jedna z najpiękniejszych chwil. Zapamięta ją do końca życia. - Było to wielkie i niesamowite przeżycie, pełne emocji i wzruszeń - mówi.

Ks. Michałowi Ulaskiemu najbardziej zapadł w pamięci widok Ojca Świętego całującego dłonie neoprezbiterów. - Kim ja jestem - pytał ks. Michał - aby papież całował moje ręce?

Księża mieli też czas na zwiedzanie Rzymu. Byli w bazylikach większych. Sprawowali Msze św. w bazylice św. Piotra przy grobach apostoła i św. Jana Pawła II. - Byliśmy w Rzymie po raz pierwszy jako kapłani. Eucharystie sprawowane w tych miejscach były dla nas wielkim przeżyciem. Proszono mnie, by przy grobie papieża Polaka pomodlić się w konkretnych intencjach.

Księża spotkali się również z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, który życzył im, aby każdego dnia swojej posługi kapłańskiej byli tak szczęśliwi, jak w dniu spotkania z następcą św. Piotra. W Kongregacji Nauki Wiary przywitał ich jej prefekt kard. nominat Luis Ladaria.

- Dziękujemy bp. Henrykowi Tomasikowi, który skierował pismo do papieża Franciszka z prośbą o przyjęcie neoprezbiterów na audiencji. Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie ks. prał. Albertowi Warso, pracownikowi Kongregacji Nauki Wiary, który był naszym przewodnikiem. Sprawił, że wyjazd przybrał formę pielgrzymki. Dzięki niemu mogliśmy zobaczyć ciekawe miejsca i spotkać się z ważnymi ludźmi - mówi ks. Zubek.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  2°C Poniedziałek
  wieczór
  0°C Wtorek
  noc
  0°C Wtorek
  rano
  3°C Wtorek
  dzień
  wiecej »