Trump przedłuża o rok sankcje nałożone na Koreę Północną

Prezydent USA Donald Trump przedłużył w piątek o rok sankcje nałożone na Pjongjang, ponieważ "działania i polityka rządu Korei Północnej nadal stanowią niezwykłe i nadzwyczajne zagrożenie dla bezpieczeństwa" USA - poinformował Biały Dom.

Działania Pjongjangu stanowią też zagrożenie dla "polityki zagranicznej i gospodarki Stanów Zjednoczonych" - głosi komunikat Białego Domu.

"Z tego względu sankcje muszą pozostać w mocy po 26 czerwca", a zatem prezydent przedłuża je o kolejny rok - czytamy w oświadczeniu.

Dzień wcześniej podczas posiedzenia swego gabinetu, Trump oznajmił, że w Korei Północnej rozpoczął się już proces "totalnej denuklearyzacji".

Szef Pentagonu Jim Mattis, pytany w środę o to, co Korea Północna zrobiła w ramach denuklearyzacji od szczytu w Singapurze, powiedział dziennikarzom: "Nic o tym nie wiem. Oczywiście, jest to dopiero początek procesu. Szczegółowe negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły. Nie oczekiwałbym tego na razie".

Po historycznym szczycie w Singapurze Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un podpisali wspólne oświadczenie. Kim zobowiązał się w nim do starań o "całkowitą denuklearyzację" Półwyspu Koreańskiego, a Trump - do udzielenia Pjongjangowi gwarancji bezpieczeństwa. W dokumencie nie sprecyzowano, o jakie gwarancje chodzi, ani nie podano konkretnego harmonogramu likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego.

«« | « | 1 | » | »»
 • maryja!
  23.06.2018 16:20
  Strategia bezpieczeństwa narodowego z grudnia 2017 r. mówi dokładnie o tym co chce osiągnąć Trump i nikogo nie powinno dziwić, że USA wycofywane jest z Porozumienia Paryskiego, Rady Praw Człowieka, porozumienia ABM i INF, JCPOA, że prowadzona jest walka z nielegalną migracją i następuje wzmocnienie granic w odpowiedzi na politykę Państwa Islamskiego i Hamasu, Pakistanu, szerzenie się korupcji, handel narkotykami, transfer kryptowalut (zalegalizowany tylko w Rosji i Panamie) wspierający TOC i organizacje terrorystyczne w tym w regionie Ameryki Środkowej, Meksyku i Kolumbii. Sankcje w odpowiedzi na wycofanie manewrów są rozwiązaniem słusznym i sprawdzającym, ponieważ jak wskazuje raport PE nt. kryptowalut reżimy totalitarne osłabiają państwa demokratyczne przez relacje z TOC i organizacjami terrorystycznymi przez zdecentralizowany transfer pieniężny. Te kwestie są brane pod uwagę w realizacji polityki bezpieczeństwa. 4 generacja wojen będzie się odbywała przez ręce TOC, które są powiązane z reżimami totalitarnymi. Walka z nimi powinna być bezwzględna, a szanse na zmianę daje tylko dialog w odpowiedzi na potrzeby przemiany polityki ww. reżimów. Trump działa słusznie i wcale nie wycofuje USA z porozumień, ale wzmacnia pozycję negocjacyjną USA co obiecał swoim wyborcom. Teraz USA rzeczywiście odpowiada na zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne.
 • Gość
  23.06.2018 17:11
  Zadziwiające, jak katolicy polscy łykają amerykańską propagandę: "walka z emigracją = tzw. państwem islamskim"? Ciekawe ile islamistów jest wśród emigrantów z Meksyku. Tak naprawdę ofiarami polityki Trumpa są latynoscy katolicy, a motorem takiej polityki jest rasizm typowy dla WASPów, którzy gardzą "brudnymi katolami" z "shitholes" like Maxico.
 • Gość
  23.06.2018 17:14
  "maryi!" (!) zwracam uwagę, że papież potępił działania Trumpa wobec emigrantów zza południowej granicy.
 • maryja!
  23.06.2018 18:12
  Filozoficzna definicja legalna jest potrzebna do normowania życia publicznego. Trump działa słusznie nie dlatego, że potępia go papież, ale dlatego, że sens jego działań jest prowadzony przeciwko TOC i organizacjom terrorystycznym czyli tzw. wojnie hybrydowej. Papież może nie mieć pełnej wiedzy o działaniach POTUS-a. Papież poza tym jest przwyódcą Kościoła na ziemi i musi wierzyć w dobrą wolę migrantów, a Trump jest przywódcą mocarstwa i musi tak prowadzić politykę żeby siła Stanów wzrosła i interesy były zrealizowane, dodatkowo nie został zachwiany ład, którego USA są przywódcą. W tym sensie porównując Trumpa i PiS, PiS jest najlepszą partią na polskie warunki, ponieważ te dylematy doskonale rozumie, mimo że ciągle ma problem z polityką moralną. Trump i PiS, obok Węgier, prowadzą najbardziej rozumną politykę w świecie zachodnim. Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran, Syria, Hezbollah, Hamas, Sudan, Wenezuela, TOC i organizacje terrorystyczne itp. stanowią największe zagrożenie dla wolnego świata i to nie ulegą wątpliwości. Każdy kto wspiera te państwa i organizacje powinien być skazany na infamię tak jak komunizm i inne ideologie. Najskuteczniejsza na świecie jest polityka bezpieczeństwa Izraela i dlatego powinna być wzorcem dla innych. Polska działa we właściwym kierunku, ale Izrael znacznie skuteczniej zabezpiecza swoje interesy w regionie niż Polska nawet wewnątrz kraju.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  8°C Poniedziałek
  noc
  4°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »