Kontrowersyjna decyzja sejmowej komisji ws. "Zatrzymaj aborcję"

W poniedziałek komisja polityki społecznej i rodziny zajęła się obywatelskim projektem ograniczenia aborcji. Choć "zajęła się" to słowo na wyrost...

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny, po kilku miesiącach unikania tematu, zajęła się w poniedziałek obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję", pod którym podpisało się 830 tys. Polek i Polaków. Choć w gruncie rzeczy słowo "zajęła się" jest nieco na wyrost, bo decyzje ws. projektu zostały po raz kolejny zepchnięte na dalszy plan. 

Najpierw odrzucono wniosek posłanki Magdaleny Kochan z PO, aby projekt ustawy odrzucić (stosunkiem głosów 23 do 11). Następnie jednak powołano podkomisję, która ma zająć się projektem. Kiedy? Trudno powiedzieć. W skład podkomisji weszło 9 posłów. Według relacji Kai Godek wszyscy oni w ostatnim półroczu głosowali za odrzuceniem projektu obrońców życia. 

Wcześniej członkowie komisji w głosowaniu zdecydowali, że pełnomocnik obywatelskiego projektu Kaja Godek nie będzie mogła zabrać głosu w czasie obrad komisji. 

Po raz kolejny decyzja ws. obywatelskiego projektu przewidującego zakaz zabijania dzieci poczętych, u których podejrzewa się poważną chorobę, została odłożona w czasie, a większość posłów zasiadających w komisji polityki społecznej i rodziny potwierdziło, że sprawa ochrony życia nie jest dla nich rzeczą priorytetową. Tymczasem każdego dnia w polskich szpitalach na podstawie przesłanki eugenicznej aborcji poddawane jest średnio troje dzieci. Ich życie zostaje przerwane zgodnie z polskim prawem.

Decyzję o skierowaniu projektu do specjalnej podkomisji skomentowała na Twitterze Kaja Godek:

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • sp
  03.07.2018 09:18
  Tam, gdzie człowiek przestaje liczyć się z Bogiem, sam siebie czyni bogiem względem innych. Dziś, w naszym państwie, mamy oczywiste przejawy tej postawy, gdy współcześni nad-ludzie roszczą sobie prawo swobody decydowania o życiu bądź śmierci pod-ludzi. I tym razem Państwo Polskie jest winne tych zbrodni.
 • Niki
  03.07.2018 11:25
  I znów pan Dremor mąci i manipuluje faktami byle tylko rozmyć naukę i etyka katolicką. Jest to tym bardziej smutne że często miesza w swoich wypowiedziach prawdę z kłamstwem. Wiele już razy weryfikował podawana przez niego informacje które okazywały się wierutna bzdura (odsyłam do moich komentarzy pod innymi tematami).
 • tomaszz
  04.07.2018 06:59
  To można przez głosowanie odebrać komuś prawo wypowiedzi? Przecież to wbrew zasadom demokracji i tym samym wbrew konstytucji, któa jest gwarantem poszanowania prawa do wypowiedzi każdego obywatela - wolość słowa!
 • ula
  04.07.2018 09:24
  A posłom katolickim należy przypominać, że za ochroną życia od poczęcia pójdzie także błogosławieństwo Boże dla nich, dla całego kraju. A bez tego błogosławieństwa nic dobrego nie da się uczynić.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  7°C Poniedziałek
  rano
  9°C Poniedziałek
  dzień
  10°C Poniedziałek
  wieczór
  8°C Wtorek
  noc
  wiecej »