Za zgodą Ojca Świętego Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych ogłosiła dekrety zatwierdzającą heroiczność cnót czworga sług Bożych. Tym razem są one dość niezwykłe, bo cała czwórka to osoby świeckie. Są to seminarzysta, włoski polityk Giorgio La Pira, oraz dwoje nastolatków z Hiszpanii i Włoch.
Seminarzysta to Pietro Di Vitale. Urodził się w 1916 r. Pochodził z Sycylii. Był tercjarzem franciszkańskim i członkiem Akcji Katolickiej. Zmarł w wieku 23 lat.
Giorgio La Pira to jedna z czołowych postaci powojennej chadecji we Włoszech. On również pochodził z Sycylii. Urodził się w 1904 r. W młodości przeżył głębokie nawrócenie. Studia ukończył na uniwersytecie florenckim. Wraz z innymi katolickim intelektualistami walczył z faszyzmem. Otwarcie sprzeciwił się na przykład inwazji na Polskę. Po wojnie był jednym z głównych polityków chrześcijańskiej demokracji. Pełnił między innymi urząd burmistrza Florencji. Zmarł w 1977 r.
Do grona sług Bożych zaliczona też została hiszpańska nastolatka Alessia González-Barros y González. Urodziła się w 1971 r. w Madrycie. Kiedy w wieku 13 lat zapadła na chorobę nowotworową, w pełni zdała się na wolę Bożą, ofiarując swe cierpienia za Kościół, Jana Pawła II i bliźnich. Zmarła w 1985 r.
Ostatni ze sług Bożych zmarł przed niespełna 12 laty. Carlo Acutis był Włochem, urodził się w 1991 r. Mając 7 lat przyjął Pierwszą Komunię. Od tego dnia codziennie uczestniczył we Mszy św., często modlił się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiał różaniec. Był zafascynowany informatyką. Stworzył szereg stron internetowych o świętych i cudach eucharystycznym. Zamarł na białaczkę, mając zaledwie 15 lat.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.