Setki wiernych podczas Nocy Konfesjonałów

Setki wiernych spowiadały się podczas pierwszej Nocy Konfesjonałów w Szczecinie. Do konfesjonałów ustawiały się kolejki, głównie ludzi młodych - powiedział koordynator akcji ks. Grzegorz Adamski.

Noc Konfesjonałów to pierwsza w kraju akcja, podczas której księża spowiadają w trzech kościołach przez dwie noce - od godz. 22 do godz. 6 w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek oraz z piątku na sobotę. Akcja zorganizowana została z myślą o tych wiernych, którzy w ciągu dnia nie mogą znaleźć czasu na spowiedź, a poprzedziła ją akcja promocyjna.

"Pierwsza noc akcji spełniła całkowicie nasze oczekiwania" - powiedział ks. Adamski. "Zaskoczył mnie widok: pełno ludzi, długie kolejki do konfesjonałów, praktycznie sami młodzi ludzie, najwyżej w wieku do ok. 40 lat. Spowiadało o tej porze czterech księży, sam też usiadłem do konfesjonału i spowiadałem" - opowiadał.

"Początkowo planowaliśmy, by każdy spowiadający ksiądz liczył, ale odstąpiliśmy od tego pomysłu, bo spowiedź to sprawa szczególnie intymna, delikatna i nakazywać by przekładać ją na liczby nie wypada" - tłumaczył ks. Adamski.

Duchowny dodał, że arcybiskup szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga spowiadał od godz. 2 do 4 w kościele na osiedlu Słonecznym.

2 kwietnia jest dla wiernych szczególny, bo tego dnia zbiegają się w tym roku dwa ważne wydarzenia: Wielki Piątek oraz 5. rocznica śmierci Jana Pawła II.

Księża będą czekać w trzech kościołach również całą noc z piątku na sobotę. Oprócz biorących udział w akcji, sześć innych szczecińskich kościołów wydłużyło godziny spowiedzi do 24.

«« | « | 1 | » | »»
 • MSMAKOWSKI
  02.04.2010 11:30
  Nie rzecz w tym, że spowiadano w nocy, a rzecz w tym, że zareklamowano spowiedź i podano jej termin.. Ile razy było tak, że do spowiedzi się szło, a mimo informacji, że kapłan spowiada od 19.. nie było nikogo w konfesjonale. Wtedy trzeba iść do zakrystii i poprosić, czy ksiądz może usiąść w konfesjonale, a to krępujące. Czekać w nieskończoność też trudno.

  Poza tym godziny spowiedzi są NIEREALNE - kto dziś kończy pracę o 16?? Zanim przedrze się przez miasto jest w domu o 17-18.. Spowiedź jest np. od 17.30 do 18.30.. no to można prosto po pracy, biegiem, ale to spowiedź, sakrament, po sakramenty się nie biega, ale do nich przystępuje - oby jak najczęściej.

  Spowiedź to sakrament bardzo ważny i najtrudniejszy - wymaga nauczenia się prawdziwej szczerości.

  WYRAŹNE GODZINY SPOWIEDZI "KRZYCZĄCE" ZE SZCZYTÓW KOŚCIOŁÓW!

  NP. SPOWIEDŹ 19-21 CODZIENNIE!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  27°C Wtorek
  noc
  20°C Wtorek
  rano
  24°C Wtorek
  dzień
  24°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »