Ratownicy poszukujący 153 górników, od pięciu dni uwięzionych w zalanej kopalni węgla Wangjialing w prowincji Szansi na północy Chin, usłyszeli w piątek pukanie w rury i być może krzyki.
Ratownik, na którego powołuje się agencja Associated Press, relacjonuje, że około godz. 14 czasu miejscowego (godz. 8 czasu polskiego) jego koledzy słyszeli dźwięki podobne do pukania w rury. To pierwsze oznaki życia od niedzieli, kiedy kopalnia została zalana. Inna ekipa poszukiwawcza słyszała również krzyki, ale na razie nie udało się potwierdzić tych informacji.
Według przedstawicieli rządu kopalnia została zalana, kiedy górnicy przekopali się do starych, wypełnionych wodą szybów. Ratownicy pracując na zmiany przez całą dobę wypompowują z kopalni wodę.
Jeden z ratowników, cytowany przez chińską telewizję, powiedział, że planuje się przesłanie uwięzionym w kopalni mleka i innych płynnych odżywek rurami. Dodał, że na jednym z wierteł znaleziono przywiązany metalowy przewód, który mógł być tam przyczepiony przez uwięzionych górników.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.