Audycje muzyczne, historyczne, informacyjne - w czwartek rusza, tworzone przez niepełnosprawnych, internetowe radio IN. Organizowany przez Caritas projekt wspierają m.in. prezydentowa Maria Kaczyńska i b. szef radiowej Trójki Krzysztof Skowroński.
Pierwsza audycja wystartuje 8 kwietnia o godz. 17. W projekt zaangażowanych jest na razie ok. 10 osób z całej Polski o różnym stopniu niepełnosprawności - wszyscy jako wolontariusze.
"Projekt ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych. Chodzi o to, żeby pokazać, że nie muszą one być tylko biernymi słuchaczami, że mogą aktywnie włączyć się w tworzenie rzeczywistości radiowej" - powiedziała PAP koordynator ds. Radia IN Kinga Komorowska. "Chodziło też o to, żeby dwa światy: pełno i niepełnosprawnych mogły się przeniknąć" - dodała.
W Radzie Programowej Radia zasiedli: prezydentowa Maria Kaczyńska, dziennikarka TVP Grażyna Torbicka, b. szef radiowej Trójki Krzysztof Skowroński, niepełnosprawny podróżnik, założyciel fundacji Poza Horyzonty Jan Mela, rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch oraz Jarosław Gerard Podolski z Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia.
"W założeniu Rada ma się spotykać dwa razy w roku. Jej zadanie polega przede wszystkim na przyglądaniu się działalności radia i wytyczeniu dalszego kierunku rozwoju. Tutaj liczymy przede wszystkim na doświadczenia radiowe pana Skowrońskiego, jak i dziennikarskie doświadczenie p. Torbickiej" - powiedziała Komorowska.
Radio na początek ma nadawać przez dwie godziny: od 17 do 19. W weekendy będą powtarzane audycje z całego tygodnia, wtedy program będzie nadawany od 14 do 19. Radio emitować będzie audycje muzyczne, historyczne, informacyjne, hobbystyczne.
"Na pewno nie jest to radio tylko o i dla niepełnosprawnych. Audycje przygotowują osoby niepełnosprawne, ale z myślą o wszystkich słuchaczach" - podkreśla Komorowska.
Pierwszą audycję poprzedzi konferencja prasowa z udziałem członków Rady programowej, która odbędzie się 8 kwietnia w siedzibie Episkopatu. (PAP)
js/ wkr/ woj/
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.