Premier: Te wybory samorządowe będą kluczowe dla dalszego zmieniania Polski

Najbliższe wybory samorządowe będą kluczowe dla dalszego zmieniania Polski; potrzebujemy dobrych gospodarzy w gminach i miastach po to, by małe ojczyzny rozkwitły; chcemy jednej Polski - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

"Te wybory samorządowe będą kluczowe dla zmieniania Polski dalej; potrzebujemy dobrych gospodarzy w gminach, miastach i metropoliach" - powiedział Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Sandomierza.

Dodał, że PiS chce w samorządach "uczciwych i dobrych gospodarzy, żeby +małe ojczyzny+ rozkwitły w każdym zakątku". Podkreślił też wagę budowania "zjednoczonej Polski". "Chcemy jednej Polski w każdej gminie, w każdym powiecie" - oświadczył szef rządu.

Jak powiedział, opozycja wszczyna "awantury", by "przykryć" propozycje Prawa i Sprawiedliwości dla samorządów.

Morawiecki nawiązał też do kampanii billboardowej Platformy Obywatelskiej. "Pokazują plakaty, jakoby PiS zabrał miliony" - powiedział. Jego zdaniem, rząd PO-PSL "folgował" przestępcom podatkowym i międzynarodowym korporacjom, które nie płaciły w Polsce podatków". "My te miliardy wzięliśmy od tych, którym wy folgowaliście i daliśmy je ludziom" - oświadczył premier.

«« | « | 1 | » | »»
 • konserwatysta23
  19.08.2018 15:16
  I wszystko jasne: "dobrzy gospodarze w gminach, miastach i metropoliach" to ludzie z Prawa i Sprawiedliwości (podporządkowani panu prezesowi Kaczyńskiemu w kluczowych postanowieniach); "żeby +małe ojczyzny+ rozkwitły w każdym zakątku", a jest to możliwe wyłącznie z Prawem i Sprawiedliwością (i patrz jak wyżej); podkreślono "(...) też wagę budowania "zjednoczonej Polski. Chcemy jednej Polski w każdej gminie, w każdym powiecie", tj. zjednoczonej wedle prawideł, wizji i wyobrażeń Prawa i Sprawiedliwości (a tutaj słowo pana prezesa jest decydujące). Tak wygłada samorządowy program PiSu. Uczciwie należy dodać, że niewiele lepszy, bo brak konkretów (czy w ogóle) jest program opozycji.
 • Józef K.
  19.08.2018 19:50
  Oczywiście ,ze te wybory są bardzo ważne . Przecież chodzi o dalsze rozszerzenie władzy Suwerena ( z Nowogrodzkiej ) , tym razem na Polskę lokalną
 • gosc
  20.08.2018 13:37
  Ma racje. Pytajcie kandydatów CZY, GDZIE I ILU tzw uchodzców zamierzaja osiedlić w waszych gminach i wioskach i kiedy z naszych podatkow stawiać będą im meczety. Żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  -3°C Sobota
  rano
  -1°C Sobota
  dzień
  0°C Sobota
  wieczór
  -1°C Niedziela
  noc
  wiecej »