Powstanie międzynarodowa organizacja wspierająca dzieci chore onkologicznie

Przedstawiciele organizacji wspierających dzieci chore onkologicznie z różnych krajów zaproponowali stworzenie wspólnej międzynarodowej platformy współpracy na rzecz małych pacjentów. Debata z udziałem organizacji z Polski, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Rumunii i Turcji odbyła się w czwartek w Warszawie.

Uczestniczący w spotkaniu reprezentanci organizacji pozarządowych wspierających dzieci zmagające się z chorobą nowotworową mówili o potrzebie i możliwości współpracy w zakresie pomocy najmłodszym pacjentom w chorobie oraz w powrocie do życia po zakończonej terapii. Inicjatorem debaty była Fundacja Spełnionych Marzeń.

"Tworząc wspólną organizację międzynarodową chcemy być bardziej widoczni nie tylko w swoich krajach, ale także na arenie międzynarodowej" - powiedział Tomasz Osuch, inicjator spotkania i prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. Wyjaśnił, że chodzi o to, by być postrzeganym, jako poważny partner w rozmowach z decydentami w poszczególnych państwach, jak również w dialogu z firmami farmaceutycznymi. "Zdajemy sobie sprawę, że skala problemów onkologii dziecięcej jest nikła w porównaniu z onkologią dorosłych. Przemysł farmaceutyczny jest bardziej zainteresowany problemami onkologii osób dorosłych. Zależy nam jednak na tym, aby dostrzegł również problemy najmniejszych pacjentów" - podkreślił.

Osuch zapowiedział, że międzynarodowa organizacja zrzeszająca krajowe grupy zajmujące się pomocom dzieciom chorym na raka będzie otwarta na nowych członków.

I Międzynarodowa Debata Organizacji Wspierających Dzieci Chore Onkologiczne poprzedziła "Onko-Olimpiadę 2018". W tym wydarzeniu sportowym biorą udział dzieci będące w terapii oraz po przebytym leczeniu. Tegoroczna, VII edycja igrzysk odbywająca się w stolicy potrwa do niedzieli.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
20°C Niedziela
rano
29°C Niedziela
dzień
30°C Niedziela
wieczór
27°C Poniedziałek
noc
wiecej »