Chrześcijaństwo jest brutalnie prześladowane!

Mocne słowa kard. Carlos Osoro podczas obrad Światowej Konferencji Religii w Madrycie.

„Chrześcijaństwo jest dziś brutalnie prześladowane” – powiedział kard. Carlos Osoro, otwierając obrady Światowej Konferencji Religii w Madrycie. W konferencji, która została zorganizowana przez Fundację Evsen, biorą udział przedstawiciele głównych religii.

„Nie chodzi o to, aby zobaczyć, która religia ma największą liczbę prześladowanych, ale o denuncję logiki nienawiści i prześladowania z powodów religijnych. Osiągamy niedopuszczalną skalę prześladowań religijnych na świecie” – powiedział kard. Osoro wobec przedstawicieli chrześcijan, muzułmanów i żydów. Apelując o zgodę i pojednanie pomiędzy różnymi religiami, zwrócił uwagę, że obecnie największe prześladowania dotykają mniejszości chrześcijańskich w różnych krajach. „Myślę o konkretnej rzeczywistości Kościoła, który doświadcza męczeństwa. Syria, Irak, Egipt czy Wenezuela to zaledwie kilka przykładów prześladowań przeciw chrześcijaństwu”. Kard. Osoro przestrzegł również przed „chrystianofobią w krajach o tradycji chrześcijańskiej”. Jest to „patologia, której nie wolno stracić z oczu” – podkreślił kard. Osoro.

W madryckiej konferencji udział biorą m. in. wielki rabin Jerozolimy, wielki muftí z Syrii oraz Tawadros II, zwierznik prawosławnych Koptów. Kilka dni temu wierni Kościoła koptyjskiego padli ofiarą kolejnego ataku isamskich fundamentalistów w Egipcie. Stronę katolickę reprezentują m. in. kardynałowie Carlos Osoro, Antonio María Rouco Varela oraz Ernest Simoni z Albanii.

«« | « | 1 | » | »»
 • wujek_Olek
  07.11.2018 11:42
  wujek_Olek
  Kardynał ma rację. Chrześcijaństwo, które pomimo prześladowań rozprzestrzeniło sie do 4. wieku dookoła Morza Śródziemnego, zostało wpierw niszczone przez Islam, ktory to aktualnie dalej kontynuuje. Później, do dzisiaj, przez (nied-)oświeconych rodu z rewolucji francuskiej markiza de Sade. Islam i ateizm są do siebie podobne. Obie pseudo-religie twierdzą, że przed nimi było "ciemno". Każdy, kto czytać umie, wie że to kłamstwo. Obie pseudo-religie zawłaszczają sobie wcześniejszy dorobek cywilizacyjny. Obie pseudo-religie zaczęły z ludobójstwem, żydowskiego szczepu Banu Quraiza czy katolików w Vendée. Obie pseudo-religie dalej mordują, w imię Allaha czy demokracji, praw człowieka, wolności … Obie pseudo-religie głoszą dowolność prawną, "proroka" czy anglosaskiego pozytywizmu prawnego. Obie pseudo-religie wymagają poddaństwa. Obie pseudo-religie nie znają sumienia, bo tego bez rozsądnego i dobrego Boga nie ma. Islamski Kalifat i świecki Lewiatan to dwa spokrewnione i wrogie Chrześcijaństwu (jak i Judaizmowi) totalitaryzmy. Żaden postęp cywilizacyjny.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6
  18°C Wtorek
  rano
  24°C Wtorek
  dzień
  25°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  wiecej »