Chrześcijaństwo jest brutalnie prześladowane!

Mocne słowa kard. Carlos Osoro podczas obrad Światowej Konferencji Religii w Madrycie.

„Chrześcijaństwo jest dziś brutalnie prześladowane” – powiedział kard. Carlos Osoro, otwierając obrady Światowej Konferencji Religii w Madrycie. W konferencji, która została zorganizowana przez Fundację Evsen, biorą udział przedstawiciele głównych religii.

„Nie chodzi o to, aby zobaczyć, która religia ma największą liczbę prześladowanych, ale o denuncję logiki nienawiści i prześladowania z powodów religijnych. Osiągamy niedopuszczalną skalę prześladowań religijnych na świecie” – powiedział kard. Osoro wobec przedstawicieli chrześcijan, muzułmanów i żydów. Apelując o zgodę i pojednanie pomiędzy różnymi religiami, zwrócił uwagę, że obecnie największe prześladowania dotykają mniejszości chrześcijańskich w różnych krajach. „Myślę o konkretnej rzeczywistości Kościoła, który doświadcza męczeństwa. Syria, Irak, Egipt czy Wenezuela to zaledwie kilka przykładów prześladowań przeciw chrześcijaństwu”. Kard. Osoro przestrzegł również przed „chrystianofobią w krajach o tradycji chrześcijańskiej”. Jest to „patologia, której nie wolno stracić z oczu” – podkreślił kard. Osoro.

W madryckiej konferencji udział biorą m. in. wielki rabin Jerozolimy, wielki muftí z Syrii oraz Tawadros II, zwierznik prawosławnych Koptów. Kilka dni temu wierni Kościoła koptyjskiego padli ofiarą kolejnego ataku isamskich fundamentalistów w Egipcie. Stronę katolickę reprezentują m. in. kardynałowie Carlos Osoro, Antonio María Rouco Varela oraz Ernest Simoni z Albanii.

«« | « | 1 | » | »»
 • wujek_Olek
  07.11.2018 11:42
  Kardynał ma rację. Chrześcijaństwo, które pomimo prześladowań rozprzestrzeniło sie do 4. wieku dookoła Morza Śródziemnego, zostało wpierw niszczone przez Islam, ktory to aktualnie dalej kontynuuje. Później, do dzisiaj, przez (nied-)oświeconych rodu z rewolucji francuskiej markiza de Sade. Islam i ateizm są do siebie podobne. Obie pseudo-religie twierdzą, że przed nimi było "ciemno". Każdy, kto czytać umie, wie że to kłamstwo. Obie pseudo-religie zawłaszczają sobie wcześniejszy dorobek cywilizacyjny. Obie pseudo-religie zaczęły z ludobójstwem, żydowskiego szczepu Banu Quraiza czy katolików w Vendée. Obie pseudo-religie dalej mordują, w imię Allaha czy demokracji, praw człowieka, wolności … Obie pseudo-religie głoszą dowolność prawną, "proroka" czy anglosaskiego pozytywizmu prawnego. Obie pseudo-religie wymagają poddaństwa. Obie pseudo-religie nie znają sumienia, bo tego bez rozsądnego i dobrego Boga nie ma. Islamski Kalifat i świecki Lewiatan to dwa spokrewnione i wrogie Chrześcijaństwu (jak i Judaizmowi) totalitaryzmy. Żaden postęp cywilizacyjny.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  -5°C Wtorek
  rano
  -2°C Wtorek
  dzień
  -1°C Wtorek
  wieczór
  -4°C Środa
  noc
  wiecej »