Męka Chrystusa znakiem nadziei

Na Mękę Chrystusa jako znak nadziei wskazał Benedykt XVI podczas Mszy św. sprawowanej 2 maja na placu św. Karola w Turynie. Papież przebywa z jednodniową pielgrzymką w stolicy Piemontu, gdzie do 23 bm. trwa wystawienie na widok publiczny słynnego Całunu.

Rozważanie Benedykta XVI przed modlitwą Regina Caeli

Publikujemy pełny tekst

Zbliżając się do zakończenia tej uroczystej celebry, zwracamy się w modlitwie do Najświętszej Maryi, która w Turynie czczona jest jako główna Patronka pod wezwaniem Świętej Panny Pocieszenia (Beata Vergine Consolata). Zawierzam Jej to miasto i wszystkich jego mieszkańców. Czuwaj, Maryjo, nad rodzinami i nad światem pracy; czuwaj nad tymi, którzy utracili wiarę i nadzieję; pociesz chorych, więźniów i wszystkich cierpiących; wspieraj, Wspomożycielko Chrześcijan, młodzież, osoby starsze i przeżywających trudności. Czuwaj, Matko Kościoła, nad pasterzami i nad całą wspólnotą wierzących, aby byli „solą i światłością” dla społeczeństwa.

Maryja Panna jest tą, która bardziej niż ktokolwiek inny rozważała Boga w ludzkim obliczu Jezusa. Widziała Go zaraz po urodzeniu, gdy owinięty w pieluszki leżał w żłóbku; widziała Go zaraz po śmierci, gdy po zdjęciu z krzyża owinięto Go w prześcieradło i zaniesiono do grobu. Odcisnął się w Niej wizerunek Jej umęczonego Syna; wizerunek ten został później jednak odmieniony przez światłość Zmartwychwstania. I tak, w sercu Maryi, zachowała się tajemnica oblicza Chrystusa, tajemnica śmierci i chwały. Od Niej możemy się zawsze nauczyć spoglądania na Jezusa wzrokiem miłości i wiary, rozpoznawania w tym ludzkim obliczu Oblicza Boga.

Najświętszej Madonnie zawierzam z wdzięcznością wszystkich, którzy przygotowali moją wizytę i wystawienie Całunu. Modlę się za nich i aby wydarzenia te sprzyjały głębokiej odnowie duchowej.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  16°C Środa
  wieczór
  wiecej »