Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy, zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych. Obowiązują zasady ograniczające handel, podobnie jak w niedzielę i w inne dni świąteczne.
12 listopada jest Świętem Narodowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i dniem wolnym od pracy. Święto ma charakter jednorazowy.
Tego dnia obowiązują zasady ograniczające handel jak w niedziele i święta w placówkach takich, jak m.in. sklepy, hurtownie czy domy towarowe. Czynne wybrane restauracje i kina.
Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że 12 listopada nie będzie zajęć w dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i w innych placówkach oświatowych.
Zgodnie z podpisaną przez prezydenta ustawą świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które miały odbyć się 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia. Również apteka, która zgodnie z uchwałą rady powiatu jest obowiązana zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu, w dni wolne od pracy - ma zapewnić tę dostępność także 12 listopada 2018 r.
Nie odbędą się zaplanowane 12 listopada terminy rozpraw, bo sądy tego dnia będą nieczynne.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę 7 listopada ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Później ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Przepisy ustawy weszły w życie w czwartek.
Sytuacja bezpieczeństwa na Haiti systematycznie pogarsza się od kilku lat.
W tym roku przypada 1700. rocznica pierwszego soboru ekumenicznego w Nicei.
Scholz skrytykował propozycję zwiększenia wydatków na obronność do 3,5 proc. PKB.