Poniedziałek 12 listopada jest dniem wolnym od pracy, zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych. Obowiązują zasady ograniczające handel, podobnie jak w niedzielę i w inne dni świąteczne.
12 listopada jest Świętem Narodowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i dniem wolnym od pracy. Święto ma charakter jednorazowy.
Tego dnia obowiązują zasady ograniczające handel jak w niedziele i święta w placówkach takich, jak m.in. sklepy, hurtownie czy domy towarowe. Czynne wybrane restauracje i kina.
Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że 12 listopada nie będzie zajęć w dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i w innych placówkach oświatowych.
Zgodnie z podpisaną przez prezydenta ustawą świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które miały odbyć się 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia. Również apteka, która zgodnie z uchwałą rady powiatu jest obowiązana zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu, w dni wolne od pracy - ma zapewnić tę dostępność także 12 listopada 2018 r.
Nie odbędą się zaplanowane 12 listopada terminy rozpraw, bo sądy tego dnia będą nieczynne.
Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę 7 listopada ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Później ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Przepisy ustawy weszły w życie w czwartek.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.