Mary Ann Glendon została tegoroczną laureatką nagrody „Path to Peace” – „Droga do Pokoju”. Wyróżnienie jest przyznawane przez fundację o tej samej nazwie, wspierającą działalność watykańskiego przedstawiciela przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
Prof. Glendon przewodniczy Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, a za prezydentury George’a W. Busha była również ambasadorem USA przy Stolicy Apostolskiej oraz członkiem prezydenckiej rady bioetycznej. Jest specjalistką od prawa porównawczego, w tym konstytucyjnego i obywatelskiego. Wydała na ten temat wiele cenionych publikacji. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk oraz Międzynarodowej Akademii Prawa Porównawczego. W przeszłości przewodniczyła także Stowarzyszeniu Nauk Prawnych przy UNESCO. Przed 15 laty Mary Ann Glendon kierowała watykańską delegacją na oenzetowską IV Konferencję na temat Kobiet w Pekinie. W ubiegłym roku zasłynęła odmową przyjęcia wysokiego odznaczenia (Medalu Laetare) przyznanego jej przez Notre Dame University. Uczyniła to w proteście przeciwko uhonorowaniu przez tę katolicką uczelnię Baracka Obamy znanego ze swej proaborcyjnej polityki.
W ubiegłym roku laureatem „Path to Peace” został pośmiertnie chaldejski arcybiskup Mosulu, Paulos Faradż Raho, porwany, a następnie zamordowany przez islamskich terrorystów. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w Nowym Jorku 8 czerwca.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.