Chrześcijanie w Aleppo: głos świadczący o obecności Boga

Przed Bożym Narodzeniem Aleppo oddycha atmosferą mniejszego optymizmu i większego zmęczenia. Koniec konfliktu, który wydawał się bliski coraz bardziej się opóźnia – to słowa wikariusza apostolskiego obrządku łacińskiego bp. Georgesa Abou Khazena.

Miasto leżące na północy Syrii aż do wyzwolenia w grudniu 2016 r. stanowiło centrum tamtejszego konfliktu. W ostatnich tygodniach stało się areną ataku rebeliantów, którzy użyli broni chemicznej. Dla ludności cywilnej był to jeden z najbardziej ciemnych i dramatycznych momentów w całej wojnie. A jeszcze niedawno wydawało się, co prawda na krótko, że rozpoczęty w 2011 r. konflikt w Syrii zmierza do zakończenia. Obecnie szczególnie sytuacja w regionie Idlibu, ostatniej twierdzy rebeliantów, wywołuje niepokój i obawy.

Ulice, place i drogi w Aleppo są jednak na święta przyozdobione. Władze miejskie ustawiły w centrum wielką choinkę na znak bliskości ze wspólnotą chrześcijańską. Parafia łacińska z kolei podejmuje w okresie Adwentu liczne inicjatywy pomocy oraz solidarności szczególnie z najmłodszymi i najbardziej potrzebującymi. Dzieciom rozdawane są ubarania, nie pomijając także dzieci muzułmańskich. Te skromne podarunki pozostają znakiem miłości Boga. Towarzyszy im największy dar dla ludzkości, czyli Jego jedyny Syn Jezus Chrystus. Chrześcijanie w Aleppo są cały czas głosem świadczącym o obecności Boga.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  18°C Wtorek
  noc
  15°C Wtorek
  rano
  16°C Wtorek
  dzień
  15°C Wtorek
  wieczór
  wiecej »