Bp Audo: Syryjczycy liczą na koniec wojny

Syryjczycy pozytywnie przyjmują wiadomość o szybkimi i całkowitym wycofaniu się wojsk amerykańskich z Syrii. Dla nas to początek końca wojny – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Antoine Audo, dyrektor syryjskiej Caritas.

Podkreśla on, że choć ISIS nie zostało jeszcze w pełni pokonane, to jednak nie budzi ono już większego lęku. Jego zdaniem ISIS jest sztucznym tworem, który przestanie istnieć, kiedy tylko przestaną napływać pieniądze i broń.

Chaldejski ordynariusz Aleppo przyznaje, że nadchodzące Boże Narodzenie będzie jeszcze przeżywane w cieniu wojny. Wszędzie widać już jednak przejawy odrodzenia – mówi bp Audo.

“Są to dla nas święta rodzinne, a przecież wiele naszych rodzin wyjechało. To rodzi w nas tęsknotę i smutek, że doszło do tego rozdzielenia rodzin i wyjazdu przede wszystkim ludzi młodych. Ale zarazem silne jest tu również pragnienie przetrwania, by życie toczyło się dalej – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Audo. – Przy takich okazjach nasze kościoły są pełne. Są też świąteczne koncerty, jasełka, stajenki. W Aleppo powracają też bożonarodzeniowe ozdoby, iluminacje, również w domach prywatnych, na balkonach. Są to małe znaki, które jednak dużo mówią o nadziei i determinacji, by wytrwać, nadal być tu obecnym, bo Syria wciąż jest pięknym krajem i Syryjczycy zasługują na to, aby żyć w pokoju. Wystarczy trochę im pomóc, okazać im wsparcie. Wiemy, że nasza chrześcijańska obecność ma wielkie znaczenie dla zachowania tkanki społecznej.”

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7
  25°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  20°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  wiecej »