Temat przejrzystości, nieukrywania prawdy stoi w centrum trzeciego dnia szczytu poświęconego ochronie nieletnich w Kościele, jaki odbywa się w Watykanie.
Rozpoczął się trzeci dzień szczytu o ochronie nieletnich.
Podobnie jak w poprzednich dniach obrady rozpoczęto modlitwą, w czasie której wysłuchano także świadectwa ofiary nadużyć. „Czuję się jak żebrak stojący u wrót zamku. Żebrak prawdy, sprawiedliwości, światła, a wszystko, co otrzymuję, to milczenie i strzępki informacji, które muszę ekstrapolować – mówiła ofiara. – Jestem zmęczony i wykończony, tak, jak gdyby się ukryli za murami swojej godności, swoich ról, których nie rozumiem. To dla mnie coś złego, bo byłem wykorzystywany, a dlaczego nie mówią prawdy i dlaczego ci, którzy powinni być szafarzami prawdy i światła, chowają się w ciemnościach”. Po tych słowach zapadło długie, wymowne milczenie.
Modląc się, proszono Boga o odwagę w mówieniu prawdy i o nieuleganie pokusie zaprzeczania nadużyciom i ukrywania niesprawiedliwości.
Dziś przewidziano trzy wystąpienia: nigeryjskiej siostry zakonnej Veronicy Openibo, niemieckiego kardynała Reinharda Marxa oraz meksykańskiej dziennikarki Valentiny Alazraki. Wieczorem uczestnicy obrad wezmą udział w liturgii pokutnej.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.