Zobacz przegląd numeru!
W najnowszym "Gościu" m.in.:
Nie sądzę [Franciszek Kucharczak]
W drugim tygodniu Wielkiego Postu w ramach cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę” „Gość Niedzielny” przypatruje się Jezusowi, który cierpliwie znosił niesprawiedliwe oskarżenia i wyrok przed sądem Piłata. Nieraz doświadczamy fałszywych oskarżeń, choć zdarza się także, że sami bywamy oskarżycielami i sędziami bliźnich.
Słudzy Kościoła i narodu [Bogumił Łoziński]
Jedną z głównych misji Konferencji Episkopatu Polski w ciągu 100 lat jej istnienia była służba narodowi wynikająca z wiary. Bogumił Łoziński omawia najważniejsze wydarzenia z historii KEP.
Mały Watykan w Ariccii [Beata Zajączkowska]
Papież wraz z kardynałami i biskupami z Kurii Rzymskiej odprawia rekolekcje wielkopostne w Ariccii koło Rzymu. Pojechali tam wspólnie autokarem, a każdy zapłacił za swój pobyt. Franciszek niejednokrotnie podkreślał, że rekolekcje mają być czasem nie tyle rozwiązywania naszych problemów, ile spotkania z Bogiem i doświadczania Jego bliskości i miłości.
Jałmużna 2.0 [Agata Puścikowska]
Jałmużna ma uzewnętrzniać dobro i nieść je dalej, uwrażliwiać na potrzeby drugiego człowieka. Samo pojęcie „jałmużny” wydaje się przestarzałe i może kojarzyć się negatywnie. Tymczasem jałmużna może przybierać przeróżne i bardzo nowoczesne formy. Współczesne kwestowanie pozwala budować niezwykłe dzieła.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.