Opublikowano List Otwarty przeciw deklaracji LGBT+ w Warszawie

Adresatami Listu są ministrowie edukacji i sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Autorzy Listu opublikowanego na stronie stop-seksualizacji.pl zwracają uwagę na niebezpieczeństwa związane z wprowadzeniem do warszawskich szkół proponowanych przez ratusz rozwiązań z zakresu edukacji seksualnej. Ich zdaniem promowane przez prezydenta Trzaskowskiego standardy WHO dotyczące edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej wypełniają znamiona wielu przestępstw pedofilskich m.in. poprzez udostępnianie małoletniemu treści lub przedmiotów o charakterze pornograficznym czy symulowanie czynności seksualnych przy użyciu sztucznych organów płciowych. 

W związku z tymi obawami sygnatariusze Listu oczekują od ministrów edukacji i sprawiedliwości oraz Rzecznika Praw dziecka podjęcia niezwłocznych działań w celu uniemożliwienia realizacji zaleceń WHO w warszawskich szkołach, poinformowania o podjętych działaniach oraz podania do publicznej wiadomości oceny prawnej działań podjętych przez warszawski ratusz.

List Otwarty jest wspólna inicjatywą Stowarzyszenia Rodzice Chronią Dzieci, Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza oraz Fundacji Pro - Prawo do Życia. Autorzy publikacji zachęcają również inne organizacje do podpisania tego dokumentu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Sobota
  dzień
  18°C Sobota
  wieczór
  16°C Niedziela
  noc
  14°C Niedziela
  rano
  wiecej »