O. Szustak: Abraham nie prosił Boga o mapę Google

Uniesione w górę ręce, zapalone latarki w telefonach i radość. 6 tys. osób wielbiło Boga podczas modlitewnego spotkania z dominikańskimi kaznodziejami - o. Adamem Szustakiem i o. Tomaszem Nowakiem na Torwarze. To pierwsze tego typu spotkanie w Warszawie, zorganizowane przez "Langustę na palmie".

Warszawa była 7. miastem na uwielbieniowej trasie, organizowanej przez projekt o. Szustaka "Langusta na palmie". - Chcieliśmy tę wirtualną społeczność, która słucha dominikańskich konferencji w internecie, spotkać w realnej rzeczywistości i dać im doświadczenie żywego Kościoła - wyjaśnił o. Jacek Szymczak OP.

Spotkanie rozpoczęło się Sekwencją Wielkanocną i uwielbieniem, które poprowadził zespół Owca. Tematem przewodnim spotkania było hasło: "Posłanie”.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ: O. Szustak na Torwarze. Była moc! >>

Ojciec Szustak zwrócił uwagę, że każdy superbohater zaczynał swoją misję posłania od "beznadziejnej sytuacji, tragedii, od czegoś, co niszczyło jego życie". - Początek każdego superbohaterskiego filmu jest taki sam - zaczyna się od beznadziei i w tej beznadziei dzieje się coś niezwykłego. I nie ma się co oszukiwać - to jest ulubiony sposób działania Pana Boga. Myślę, że dlatego część z nas lubi filmy superbohaterskie, bo to jest Ewangelia przełożona na inny język - mówił kaznodzieja.

O. Szustak: Abraham nie prosił Boga o mapę Google   Agata Ślusarczyk /Foto Gość Dominikanie o. Szustak i o. Nowak głosił z mocą słowo Boże.

Dominikanin przypomniał, że także droga Jezusa do bycia "superbohaterem”, który zbawił świat, zaczęła się od bycia totalnie bezbronnym i zależnym od innych dzieckiem.  

Dodał, że zostaliśmy przez Pana Jezusa posłani do rzeczy niezwykłych i dla każdego z nas Bóg ma misję. - I zupełnie nie jest istotne, że może masz taki moment, jaki miała większość superbohaterów - czujesz się bezradny, pozbawiony mocy, bezbronny, może wszystko się rozsypało i jedyne, o czym myślisz, to: "Boże, byle dożyć do jutra". Właśnie to, że rozpoznasz i przyjmiesz posłanie, które ma dla ciebie Jezus, to cię właśnie uratuje - mówił o. Szustak.

O. Szustak: Abraham nie prosił Boga o mapę Google   Agata Ślusarczyk /Foto Gość Wiele osób w skupieniu prosiło Ducha Świętego, by objawił im misję posłania.

Na potwierdzenie tych słów przytoczył osobistą historię powołania do bycia wędrownym kaznodzieją. - Dostałem je w jednym z najgorszych momentów mojego życia. I kiedy mi powiedziano, że mam takie powołanie, byłem w takiej rozsypce, że mówiłem: "Człowieku, ja nie jestem wstanie rano na jutrznię wstać, a ty mi każesz iść na drugi koniec świata?. Może jak się pozbieram, to ewentualnie gdzieś pójdę" - mówił. - I, jak się okazało, to posłanie, ta misja mnie uratowała.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, że większość z nas nie podejmuje posłania, gdyż żyje w nieustannym oczekiwaniu, mówiąc: "No, może za jakiś czas, jak mi się trochę poukłada, jak moje sprawy się trochę uporządkują, jak będę wiódł takie życie ciche i spokojne, no może wtedy pójdę". - Życie ciche i spokojne będziesz miał tylko w jednym momencie - to się trumna nazywa. Otóż, obiecuję ci, że do końca twojego życia nic się nie poukłada, nie będzie takiego czasu, że sobie usiądziesz, odetchniesz i powiesz: "No to, Panie Jezu, powołuj mnie" - mówiło. Szustak.

O. Szustak: Abraham nie prosił Boga o mapę Google   Agata Ślusarczyk /Foto Gość Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

Ojciec Szustak przypomniał, że Pan Jezus powołał św. Piotra, gdy ten miał najprawdopodobniej najgorszy dzień w życiu. - Chłop siedział rano po nieprzespanej nocy przy łódce i miał zero złowionych ryb. Miał zapewne poczucie, że jego życie to jedna wielka porażka, nie idzie mu w robocie, nie ma kasy, a w domu teściowa w gorączce. "Ja się chyba zabiję" - mógł pomyśleć. Tego dnia przychodzi do niego Jezus i mówi: "Piotrek, wiem, że jesteś rybakiem, ale ja bym cię chciał zrobić rybakiem ludzi, ja bym chciał, żebyś poszedł na cały świat i wszystkich ludzi zagarnął w sieć". To posłanie uratowało Piotra - wyjaśnił.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Poniedziałek
  dzień
  18°C Poniedziałek
  wieczór
  14°C Wtorek
  noc
  9°C Wtorek
  rano
  wiecej »