W roku 2015 został wydany „Lekcjonarz mszalny”, tomy I, II, III, IV, V. Obecnie nakładem Wydawnictwa „Pallottinum” ukazują się jego kolejne zatwierdzone tomy: VI, VII, VIII i IX.
Tom VI zawiera czytania o świętych, tom VII jest przeznaczony na Msze obrzędowe, tom VIII na Msze okolicznościowe i wotywne, a tom IX na Msze za zmarłych.
Decyzją Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP z lutego 2019 r. w t. VI przy wspomnieniach podano cztery odnośniki, poprzednio były dwa. Wynika to z zapisów podanych w „Ordo Lectionum Missae”, na którym było wzorowane drugie polskie wydanie „Lekcjonarza mszalnego”.
Sigla biblijne podane w OLM odnoszą się do różnych grup świętych, co stanowiło podstawę do podjęcia takiej decyzji. Zachowanie dotychczasowych podwójnych odnośników spowodowałoby poszerzenie tomu, który wtedy byłby niewygodny w użyciu.
Tytuły poszczególnych Mszy i ich układ (t. VII-VIII) został zsynchronizowany z mszałem z roku 2002. Na polskie wydanie nowego mszału trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat. Obecnie trwa jego tłumaczenie we wspomnianej Komisji.
W czerwcu br. ukaże się „Ewangeliarz” zawierający perykopy na wszystkie niedziele, uroczystości i święta oraz niektóre Msze obrzędowe (bierzmowanie, ustanowienie lektorów, ustanowienie akolitów, przyjęcie kandydatów do diakonatu i prezbiteratu, święcenia, konsekracja dziewic i profesja zakonna).
Objętość księgi będzie niemalże identyczna jak w pierwszym wydaniu. Chodzi o to, aby nie trzeba było zmieniać dotychczas stosowanych okładek do „Ewangeliarza”, które są w wielu kościołach.
Także w tym roku ukaże się „Lekcjonarz maryjny” z czytaniami według nowego (drugiego) wydania „Lekcjonarza mszalnego”, wydanie drugie.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.