Jak przygotować się do biegania?

Gość Niedzielny i AWF zapraszają na pierwszy odcinek miniserialu, który wprowadzi cię w bieganie tak, aby przyniosło same korzyści dla zdrowia.

Według badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mniej lub bardziej systematycznie biega prawie co trzeci Polak i  każdym rokiem ta liczba rośnie. Ten najpopularniejszy sport coraz częściej staje się dla nas nie tylko sposobem na poprawę zdrowia, ale pasją i sportową rywalizacją. I chociaż do biegania wystarczy prosty strój sportowy i odpowiednie buty, to warto pamiętać, że ten sport (jak każdy inny) może przynieść nam korzyści zdrowotne, ale może również zaszkodzić. W jaki sposób biegać, aby czerpać z tego sportu przyjemność i poprawiać swoje wyniki? Na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że bieganie nas rozwija?

Z okazji pierwszej edycji Górskiego Biegu Frassatiego, który organizujemy wspólnie z Radiem eM, przygotowaliśmy we współpracy z ekspertami z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach miniserial, z którego dowiecie się o podstawowych badaniach biegacza, diecie i suplementacji, ćwiczeniach siły biegowej, unikaniu kontuzji, a także taktyce biegu i specyficznym treningu podbiegów i zbiegów. Bo zdrowe bieganie to nie tylko dziesiątki czy setki pokonanych kilometrów. Zobacz drugi odcinek, a na premiery kolejnych zapraszamy w piątki i wtorki na kanałach youtubowych Gościa Niedzielnego i Górskiego Biegu Frassatiego:

Gość Niedzielny Jak się przygotować do biegów górskich: testy wydolnościowe
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • gut
  24.05.2019 15:07
  Zdrowy styl życia! :-) / Mniej niezdrowej konsumpcji więcej ruchu, mniej piwa więcej ćwiczeń ;), mniej przebywania przed monitorem komputera więcej na świeżym powietrzu. :) I tak dalej i tak dalej... ;)))
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  22°C Czwartek
  wieczór
  19°C Piątek
  noc
  15°C Piątek
  rano
  17°C Piątek
  dzień
  wiecej »