Gość Niedzielny i AWF zapraszają na pierwszy odcinek miniserialu, który wprowadzi cię w bieganie tak, aby przyniosło same korzyści dla zdrowia.
Według badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mniej lub bardziej systematycznie biega prawie co trzeci Polak i każdym rokiem ta liczba rośnie. Ten najpopularniejszy sport coraz częściej staje się dla nas nie tylko sposobem na poprawę zdrowia, ale pasją i sportową rywalizacją. I chociaż do biegania wystarczy prosty strój sportowy i odpowiednie buty, to warto pamiętać, że ten sport (jak każdy inny) może przynieść nam korzyści zdrowotne, ale może również zaszkodzić. W jaki sposób biegać, aby czerpać z tego sportu przyjemność i poprawiać swoje wyniki? Na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że bieganie nas rozwija?
Z okazji pierwszej edycji Górskiego Biegu Frassatiego, który organizujemy wspólnie z Radiem eM, przygotowaliśmy we współpracy z ekspertami z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach miniserial, z którego dowiecie się o podstawowych badaniach biegacza, diecie i suplementacji, ćwiczeniach siły biegowej, unikaniu kontuzji, a także taktyce biegu i specyficznym treningu podbiegów i zbiegów. Bo zdrowe bieganie to nie tylko dziesiątki czy setki pokonanych kilometrów. Zobacz drugi odcinek, a na premiery kolejnych zapraszamy w piątki i wtorki na kanałach youtubowych Gościa Niedzielnego i Górskiego Biegu Frassatiego:
Gość Niedzielny Jak się przygotować do biegów górskich: testy wydolnościoweOchrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.