Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem, które obejmuje województwa: zachodniopomorskie, pomorskie (z wyłączeniem powiatów: puckiego, gdańskiego oraz gdyńskiego), kujawsko-pomorskie, lubuskie i zachodnie powiaty wielkopolskiego.
Ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed upałami obejmują całe woj. lubuskie, pomorskie (z wyłączeniem powiatów: puckiego, gdańskiego oraz gdyńskiego), zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie oraz zachodnie powiaty Wielkopolski. Temperatura może się tam wahać od 29 st. do 32 st. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 st. do 18 st.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.
Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu – przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.
Według orientacyjnych prognoz zagrożeń IMGW jeszcze w środę może wydać ostrzeżenia przed burzami z gradem, które mogą występować głównie w środkowej i wschodniej Polsce.
Dyżurny synoptyk IMGW Michał Ogrodnik wyjaśnił PAP, że obecna pogoda, czyli wysokie temperatury na zachodzie kraju i burze głównie we wschodniej części kraju, utrzyma się do czwartku. W czwartek wieczorem od zachodu nasunie się strefa frontu, która przyniesie ochłodzenie na zachodzie kraju. Na wschód i do centrum ochłodzenie dojdzie w niedzielę. Z nasuwaniem się strefy związane będą przelotne deszcze i burze.
W środę najwyższych temperatur synoptycy spodziewają się na zachodzie Polski. Na tym obszarze obowiązują ostrzeżenia 1 stopnia. Wtedy możliwe jest także wydanie alertów dla centralnej i wschodniej Polski ze względu na spodziewane burze.
Przewidywane na niedzielę przejściowe ochłodzenie w Polsce przynieść ma temperaturę osiągającą ok. 20 stopni. Według długoterminowych prognoz od poniedziałku nastąpi powrót upałów, a termometry będą wskazywać 30-32 stop. na zachodzie i 26-27 stopni na wschodzie kraju.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.