Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście z zaproszeniem na "Męskie oblężenie Jasnej Góry" zachęca wszystkich mężczyzn z całej Polski do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się 22 czerwca.
Pielgrzymkę mężczyzn pod nazwą "Męskie oblężenia Jasnej Góry" organizują już po raz trzeci liderzy różnych męskich środowisk katolickich. Jej celem jest umocnienie mężczyzn w ich powołaniu oraz wzbudzenie pragnienia zaangażowania w życie wiarą. "Doświadczenie poprzednich dwóch lat pokazuje, że ta pielgrzymka stała się zaczynem dla powstania wielu męskich inicjatyw w parafiach" - podkreślają organizatorzy.
"+Uczyńcie, co wam mówi Syn+ - w ostatnich latach te słowa Maryi mocno wybrzmiewają w sercach wielu mężczyzn, którzy spotykają się w różnych ruchach i wspólnotach, aby odkrywać swoją męską tożsamość w świetle Słowa Bożego. Mężczyźni podejmują różne dzieła, których celem jest wzrastanie w roli chrześcijanina, męża, ojca i przewodnika. Dla wielu autorytetem stał się św. Józef" - napisał w liście abp Gądecki, zapraszającym mężczyzn do udziału w tej pielgrzymce.
Podkreślił w nim, że jedną z inicjatyw podejmowanych przez te środowiska jest organizowana po raz trzeci pielgrzymka mężczyzn pod hasłem "Męskie oblężenie Jasnej Góry". "Wydarzenie to ma być czasem modlitwy u stóp Maryi, nauczań i braterskiego spotkania, a jej owocem winno być umocnienie w powołaniu, a także zaangażowanie w tworzenie męskich środowiska wiary w parafiach w całej Polsce" - zaznaczył w liście przewodniczący episkopatu Polski.
Spotkanie swoim patronatem objęli: przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący KEP abp Marek Jędraszewski, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.