Współprzewodniczącymi zostali ponownie ze strony chrześcijańskiej Zbigniew Nosowski, a ze strony żydowskiej prof. Stanisław Krajewski. Pełnili oni powyższe funkcje również przez ostatnią kadencję od 2017 r.
18 czerwca 2019 odbyły się wybory do Zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.
Współprzewodniczącymi zostali ze strony chrześcijańskiej Zbigniew Nosowski, a ze strony żydowskiej prof. Stanisław Krajewski, Pełnili oni powyższe funkcje również przez ostatnią kadencję od 2017 r.
Zbigniew Nosowski jest z wykształcenia socjologiem i teologiem. Od 1989 r. jest redaktorem „Więzi”, od 2001 r. – redaktorem naczelnym oraz dyrektorem programowym Laboratorium Więzi. Autor książek o duchowości chrześcijańskiej (m.in. „Parami do nieba”, „Szare a piękne”, „Polski rachunek sumienia z Jana Pawła II”, „Krytyczna wierność”) i wielu programów telewizyjnych. W latach 2001 i 2005 był świeckim audytorem Synodu Biskupów w Watykanie, a w latach 2002-2008 konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Kieruje Społecznym Komitetem Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich. Współorganizator Zjazdów Gnieźnieńskich.
Stanisław Krajewski jest profesorem w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał doktorat z matematyki, habilitację z filozofii i tytuł profesora nauk humanistycznych. Zajmował się logiką matematyczną i filozofią matematyki. Czołowa postać dla odrodzenia religijnego życia żydowskiego w Polsce. Autor m.in. książek „Żydzi, judaizm, Polska”, „54 komentarze do Tory dla nawet najmniej religijnych spośród nas”, „Poland and the Jews: Reflections of a Polish Polish Jew”, „Tajemnica Izraela a tajemnica Kościoła”, „Czy matematyka jest nauką humanistyczną?”.
Wiceprzewodniczącymi Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów są nadal ks. Grzegorz Michalczyk i rabin Stas Wojciechowicz.
Ponadto członkami Zarządu zostali: Marta Titaniec jako sekretarz generalna, Paweł Sawicki jako skarbnik oraz o. Marek Nowak, dominikanin, Ewa Klinger oraz Łukasz Małecki-Tepicht.
Celem Rady jest działalność zmierzająca do wzajemnego zrozumienia chrześcijan i Żydów, przezwyciężanie stereotypów, szerzenie tolerancji i pogłębianie kontaktów międzyreligijnych. Rada ma tworzyć forum dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz inicjować działalność informacyjną na temat związków chrześcijaństwa i judaizmu, a także stosunków chrześcijańsko-żydowskich w Polsce i na świecie.
Jedne z ważniejszych inicjatyw Rady to:
organizowanie od 1992 r. corocznego Marszu modlitwy „Szlakiem pomników Getta Warszawskiego” w rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim,
organizowanie od 1992 r. corocznego spotkania modlitewnego w kościele katolickim Wspólna Radość Tory z okazji żydowskiego święta SIMCHAT TORA,
nadawanie co roku tytułu CZŁOWIEKA POJEDNANIA osobom zasłużonym na rzecz pojednania chrześcijańsko-żydowskiego,
współpraca w przygotowaniu corocznego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim (17 stycznia);
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.