Ustawa do poprawy

Fundacja Narodowego Dnia Życia we współpracy z Komitetem Contra In Vitro rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem uchylającym zapisy ustawy „o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie”.

W trakcie konferencji prasowej 8 czerwca br. Fundacja Narodowego Dnia Życia i Komitet Contra In Vitro zainaugurowali akcję zbierania podpisów pod projektem. „Legislatorzy zupełnie nie brali pod uwagę głosów sprzeciwu wobec przygotowywanej w Sejmie nowelizacji. Jako organizacja promująca wartości rodzinne zachęcamy wszystkich, dla których pomyślność i autonomia rodziny są ważne do włączenia się w nasze przedsięwzięcie i wywierania presji na rządzących” – powiedział Jacek Sapa Prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia.

Ludwik Skurzak z Komitetu Contra In Vitro o przesłankach do przygotowania projektu mówi: „Tam, gdzie problemy faktycznie występują, ustawodawca nie tylko ich nie zlikwidował, ale jeszcze zwiększył zamieszanie prawne. W sytuacji kryzysowej, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie dziecka, nie mogą się nim zajmować różne podmioty, ale musi być wskazany jeden wiodący. W innych obszarach ustawodawca rozwija działalność administracji w obszarach całkiem zbytecznych. Te dwie kwestie reguluje nasza ustawa”.

W trakcie przygotowań Marszu dla Życia i Rodziny Fundacja pytała kandydatów na urząd Prezydenta o stosunek do przygotowywanej w Parlamencie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Część pretendentów udzieliła odpowiedzi jednoznacznie popierających proponowane rozwiązania.

Dlatego we współpracy z Komitetem Contra In Vitro przygotowany został projekt ustawy uchylający zapisy sejmowej nowelizacji. Proponowany projekt:

§  Likwiduje możliwość odbierania rodzicom dzieci przez administrację publiczną według niejasnych przesłanek i dopuszcza takie zdarzenia tylko w określonych sytuacjach powierzając to wyspecjalizowanym organom.

§  Zwiększa spójność systemu prawnego przez jasne przypisanie zapisów do właściwych im gałęzi prawa i wyeliminowanie prawa budzącego wątpliwości co do jego zgodności z ustawą zasadniczą.

§  Eliminuje nakładanie się kompetencji różnych organów w przypadku konieczności doraźnego umieszczenia dziecka w środowisku innym, niż rodzina

§  Likwiduje  bałagan legislacyjny polegającego na wymieszaniu  przepisów różnych gałęzi prawa, w sposób powodujący wątpliwości co do praktycznych możliwości ich wykonania.

§  Precyzyjnie określa, kto ponosi odpowiedzialność za decyzję o zabraniu dziecka z domu rodzinnego oraz do kogo należy obowiązek poinformowania o tym zdarzeniu sądu.

Projekt ustawy oraz formularze do zbierania podpisów znajdują się na stronie www.lepszeprawo.pl.

Podpis popierający projekt można składać w biurze fundacji, przy ul Wilczej 9

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
5°C Sobota
rano
5°C Sobota
dzień
7°C Sobota
wieczór
5°C Niedziela
noc
wiecej »