7 lipca Benedykt XVI, po audiencji ogólnej w Rzymie przeniesie się do Castel Gandolfo. Poinformowała dziś o tym Prefektura Domu Papieskiego.
W komunikacie zaznaczono, że przez trzy kolejne środy - 14, 21, 28 nie będą miały miejsca audiencje ogólne, natomiast niedzielną modlitwę „Anioł Pański” Ojciec Święty będzie odmawiał z wiernymi w Castel Gandolfo. Pierwsza po wakacyjnej przerwie audiencja ogólna odbędzie się 4 sierpnia.
Już wcześniej informowano, w najbliższą niedzielę, 4 lipca Benedykt XVI odwiedzi Sulmonę w ramach trwającego obecnie Roku Jubileuszowego św. Celestyna.
Ojciec Święty odleci śmigłowcem z Watykanu 4 lipca o godz. 8.30, a na lądowisku na boisku „Serafini” kompleksu sportowego „Incoronata” w Sulmonie jest spodziewany o 9.20. Na miejscowym Placu Garibaldiego powitają go burmistrz miasteczka i biskup diecezji Sulmona-Valva. O godz. 10 rozpocznie się tam Msza św. pod przewodnictwem papieża i z jego kazaniem. W południe odmówi on ze zgromadzonymi na placu modlitwę Anioł Pański, którą poprzedzi rozważaniami a na zakończenie udzieli wszystkim błogosławieństwa apostolskiego.
O 13.15 Ojciec Święty spożyje obiad w Domu Kapłańskim Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterskiego z biskupami regionu kościelnego Abruzji-Molise, w którego skład wchodzi diecezja Sulmona-Valva. O 16.30 w tym samym miejscu spotka się członkami komitetu organizacyjnego tej podróży, a o 17 rozpocznie się w miejscowej katedrze spotkanie papieża z młodzieżą, do której wygłosi on przemówienie. Następnie zejdzie do znajdujących się w tamtejszej krypcie relikwii świętego papieża i odda im cześć.
Na godz. 17.45 przewidziano odlot papieża śmigłowcem ze stadionu komunalnego „Pallozzi” do Watykanu, gdzie jest spodziewany o 18.35.
Co najmniej 13 osób zginęło, a 73 zostały ranne w wyniku działań policji wobec demontrantów.
Główny cel reżimu jest jasny: ograniczyć wszelkie formy swobody wypowiedzi.
Spędzili oni na stacji kosmicznej Tiangong (Niebiański Pałac) 192 dni.
Dom dla chrześcijan, ale życie w nim codzienne staje się trudniejsze i niepewne.
Papież Franciszek mówił wcześniej, że oboje kandydaci są przeciwko życiu.
"Brawo, feldmarszałku" - napisała caryca Katarzyna II w liście gratulacyjnym.