Rodowity Indianin z Kanady, mieszkańcy Niemiec, Hiszpanii, Irlandii i Polski zostali dziś włączeni do Stowarzyszenia Faustinum.
W 81. rocznicę odejścia św. Faustyny Kowalskiej bp Jan Zając przewodniczył Mszy św, podczas której do międzynarodowego stowarzyszenia apostołów Bożego miłosierdzia zostało przyjętych 20 osób z pięciu krajów świata.
W Eucharystii brali udział uczestnicy Międzynarodowych Dni Apostołów Bożego Miłosierdzia, które od wtorku odbywają się w łagiewnickim sanktuarium. Obecni byli m.in. bp Martin Igwe Uzukwu z Nigerii i bp Felix Lazaro Martinez z Puerto Rico.
W homilii bp Zając podkreślał, że z chwilą odejścia siostry Faustyny z tego świata rozpoczęła się jej misja, "posłannictwo wyrażone w tajemnicy świętych obcowania". Wyjaśnił, że wstawia się ona za tymi, którzy potrzebują Bożego zmiłowania.
- Jej ofiara i cierpienie złączone z ofiarą Chrystusa nieustannie wypraszają Boże przebaczenie dla nas i świata całego. Łaski udzielone za jej wstawiennictwem, znane i nieznane, stanowią świadectwo jej działania w czasie – mówił honorowy kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Hierarcha wskazywał, że apostołka Bożego Miłosierdzia uważnie wsłuchiwała się w słowa Jezusa i starała się coraz lepiej poznawać Jego wolę, aby coraz gorliwiej ją wypełniać. Jak dodał, że jest to najprostsza droga prowadząca do postawy bezgranicznego zaufania wobec miłosiernego Boga.
- Miłość nie polega tylko na słowach i uczuciach. Polega na kształtowaniu swego rozumu, woli i serca w szkole Ewangelii. Dokonuje się ono na modlitwie, adoracji, na coraz owocniejszym przeżywaniu ofiary Eucharystii – mówił bp Zając. Podziękował uczestnikom kongresu, którzy przyjechali do Łagiewnik z 31 krajów świata, za otwarcie na natchnienie Ducha, "aby dzielić się osobistym doświadczeniem miłosierdzia i nieść je do tych, którzy są utrudzeni i obciążeni ludzkimi słabościami, a brak im odwagi, aby pójść do Jezusa”".
Podczas Mszy św. odbyła się ceremonia przyjęcia nowych członków Stowarzyszenia Faustinum. Jest ich 20, pochodzą z Polski, Kanady, Hiszpanii, Niemiec i Irlandii. Przed wspólnotą Kościoła potwierdzili swoją gotowość przyjęcia orędzia przypomnianego przez św. Faustynę i zaniesienia go światu.
Obecnie do Stowarzyszenia należy 17 tys. osób z ponad 90 krajów świata. Tworzą wspólnoty, w których uczą się głosić miłosierdzie w swoich środowiskach.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W wywiadzie dla Fox News ocenił, że porozumienie z Rosją na temat wojny "wyłania się".
UNICEF: przemoc wobec nieletnich przybiera często drastyczną postać.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób