W tym roku pielgrzymi codziennie mogą otrzymać medytację… SMS-em. To kolejny pomysł Plusa i „Opoki” łączący nowoczesność i tradycję w drodze na Jasną Górę.
Krótkie rozważania o długości jednego SMS-a przygotowuje dla pielgrzymów felietonista tygodników katolickich ks. Zbigniew Kapłański. Medytacje nawiązywać będą do czytań z Mszy św. na dany dzień. SMS zawierający rozważania na następny dzień przysyłany będzie na komórkę pielgrzyma każdego dnia wieczorem.
SMS-ową medytację można otrzymywać codziennie w czasie pielgrzymki po zapisaniu się na listę odbiorców. Wystarczy wysłać określone hasło pod specjalny numer komórki. Umożliwia to specjalna usługa Plusa pod nazwą MultiInfo. Szczegóły znaleźć można pod adresem epielgrzymka.pl. - Wielu księży apeluje aby podczas wakacji nie robić sobie wakacji od Pana Boga, medytacje SMS-owe mają być tym minimalnym środkiem do kontaktu z Pismem Świętym – mówi Krzysztof Piądłowski odpowiedzialny za serwis ePielgrzymka – jednocześnie frapujące jest do czego ksiądz danego dnia nawiązywał i zachęca do przeczytania pełnego tekstu – dodaje.
SMS-owa medytacja to kolejna wspólna akcja operatora sieci Plus i Fundacji “Opoka”. Z poprzednich lat znane są Wirtualna Mapa Pielgrzymek, pielgrzymkowe galerie MMS-owe i mikroblogi pątników. W tym roku na Wirtualnej Mapie widoczne będą trasy 48 pielgrzymek. Odwiedzający galerie MMS-owe często przeglądają po kilkadziesiąt fotografii z pielgrzymek.
W tym roku “Opoka” organizuje też konkurs na najciekawsze zdjęcie MMS-owej galerii. Nagrodą jest pielgrzymka do Ziemi Świętej dla dwóch osób ufundowana przez Katolickie Biuro Pielgrzymkowe.
Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna i XIX Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka Wojskowa wyruszają na Jasną Górę w czwartek 5 sierpnia. Pielgrzymi będą wędrować do Częstochowy przez 9 dni. W tym też okresie będą mogli odbierać SMS-owe medytacje.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.