W macierzystym domu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości w Kalkucie odprawiono Mszę dziękczynną za Matkę Teresę. Liturgii, na którą do małej kaplicy przybyli także pielgrzymi z całego świata, przewodniczył kard. Telesphor Toppo. Uroczystości w Kalkucie zainaugurowały światowy Rok Matki Teresy, który obchodzony będzie przez 12 najbliższych miesięcy pod auspicjami UNESCO.
Również katolicy w poszczególnych diecezjach indyjskich świętują 100-lecie urodzin, uczestnicząc w zgromadzeniach modlitewnych i okolicznościowych spotkaniach oraz realizując projekty pomocowe.
W stolicy Indii obchody rocznicowe będą trwały tydzień. Rozpoczęły się w poniedziałek 23 sierpnia otwarciem wystawy fotografii przedstawiających pracę i modlitwę Matki Teresy. Autorem jest najwybitniejszy fotografik indyjski Raghu Rai, który dokumentował życie błogosławionej przez kilkadziesiąt lat. W Delhi odbyło się także spotkanie międzyreligijne, na którym przedstawiciele największych religii obecnych w Indiach omawiali działalność dobroczynną swych współwyznawców w kontekście dzieła Matki Teresy. Kolejne wydarzenia w stolicy to krajowe sympozjum na temat życia i dzieła błogosławionej oraz publiczna uroczystość dla uczczenia pamięci Matki Teresy pod przewodnictwem prezydent Indii Pratibhy Patil.
W Kalkucie trwa festiwal filmowy, na którym pokazanych zostanie 20 filmów o Matce Teresie zrealizowanych na całym świecie. Wśród nich po raz pierwszy będzie można zobaczyć w Indiach dokument przygotowany przez BBC. Był to pierwszy film jej poświęcony. Rozsławił on jej dzieło na świecie. Na festiwalu jest także dokument zrealizowany na 100-lecie urodzin Matki Teresy przez młodych filmowców z Kalkuty, ze znanego jezuickiego ośrodka edukacji medialnej „Chitrabani”. Zapisali oni wspomnienia i świadectwa tych mieszkańców Kalkuty, którzy jeszcze pamiętają błogosławioną. Festiwalowe filmy wyświetla się także w osobnej sali przystosowanej dla niepełnosprawnych, którym swoje życie poświęciła Matka Teresa z Kalkuty.
Dla uczczenia Matki Teresy wydano w Indiach monety z jej wizerunkiem o wartości 10 i 100 rupii indyjskich. Indyjskie koleje natomiast nazwały na jej cześć jeden z ekspresów kursujących na trasie do Kalkuty „Ekspresem Matki”.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.