Tatry otwarte dla turystów od 4 maja, ale będą limity osób na szlakach

Na jakich zasadach będzie można korzystać z Tatrzańskiego Parku Narodowego?

Informację o otwarciu Tatrzańskiego Parku Narodowego i zasadach udostępnienia szlaków przekazał podczas konferencji prasowej dyrektor parku Szymon Ziobrowski:

- Od 4 maja, w związku z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, otwieramy ponownie Tatrzański Park Narodowy dla ruchu turystycznego i w związku z tym mamy kilka apeli i zaleceń. Po pierwsze będziemy zachęcali turystów, aby kupowali bilety wstępu online. Można to już robić za pomoca dwóch aplikacji, ale w najbliższych dniach otworzymy nowy kanał sprzedaży. Chcemy zminimalizować styczność turystów z nasza obsługą - poinformował Ziobrowski.

Dyrektor TPN odniósł się też do kwestii używania maseczek w Tatrach:

- Nie ma obowiązku noszenia maseczek w Tatrach, natomiast zalecamy ich używanie na parkingach oraz w punktach sprzedaży biletów. 

Na terenie parku będzie obowiązywała również zasada zachowania dystansu między ludźmi, szczególnie w miejscach koncentrowania się większej liczby turystów. Ponadto dyrektor TPN zapowiedział wprowadzenie limitu osób wpuszczanych na najpopularniejsze szlaki: np na drodze do Morskiego Oka i w Dolinie Kościeliskiej. Jednak 4 maja nie ruszą jeszcze wozy konne na drodze do Morskiego Oka czy w dolinach w Tatrach Zachodnich. Równocześnie Tatry zostają zamknięte dla użytkowników nart skitourowych.

Schroniska mogą być otwierane od poniedziałku (decyzja należy do zarządców), jednak działająca w nich gastronomia będzie dostępna tylko dla osób tam zakwaterowanych, nie dla osób przychodzących z zewnątrz.

Od poniedziałku rusza również kolej na Kasprowy Wierch.

W długi weekend udostępnione zostają nadal jedynie cztery reglowe dolinki tatrzańskie. 

W wyższych partiach tatra nadal zalega wiele śniegu. 

Tatry otwarte dla turystów od 4 maja, ale będą limity osób na szlakach  
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
17°C Czwartek
dzień
17°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
11°C Piątek
rano
wiecej »