Pandemia może być dobrą okazją do budowania harmonii religijnej i wychodzenia ponad istniejące podziały.
Przekonany jest o tym kard. Joseph Coutts, który wraz z pakistańskimi katolikami organizuje wsparcie także dla będących w potrzebie muzułmanów i wyznawców innych religii. W Pakistanie nie jest to takie oczywiste bowiem islamskie organizacje przeważnie wykluczają ze swego wsparcia przedstawicieli innych religii.
Przy katedrze w Karaczi powstał specjalny punkt, w którym codziennie wydawane są paczki z żywnością. Trafiają one do najuboższych rodzin, ludzi, którzy byli zatrudnieni na czarno lub pracowali na dniówkę i teraz, w związku z przedłużającymi się obostrzeniami, pozostali bez środków do życia. „Przekraczamy bariery istniejącej dyskryminacji i pomagamy wszystkim potrzebującym, jesteśmy przekonani, że w ten sposób nasze społeczeństwo może stać się lepsze po zakończeniu pandemii” – podkreśla kard. Coutts. Arcybiskup Karaczi nawiązał współpracę z jedną z pakistańskich organizacji pozarządowych pokazując, że razem można zrobić więcej dobrego.
Podobne akcje wsparcia organizowane są przy wielu katolickich kościołach w całym kraju. Np. w Lahaurze młodzież objęła dodatkową troską wdowy, sieroty, osoby starsze i niepełnosprawne dostarczając im do domu codzienne posiłki. Przedłużająca się pandemia sprawia, że powstał też pomysł utworzenia Katolickiego Banku Żywności, który działałby przez cały rok niosąc wsparcie potrzebującym.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.