"Wołanie o zakończenie pandemii i opiekę nad całym światem"

Ten koncert zespołu Les Femmes jest modlitwą za świat dotknięty koronawirusem. Premiera na stronie Gość.pl, na kanale YouTube "Gościa Niedzielnego" i na Facebooku w niedzielę 17 maja o 20.30.

Gość Niedzielny Koncert „Rosarium dla świata” - zaprasza zespół Les Femmes

Nazwa koncertu "Rosarium dla świata" odsyła słuchaczy do modlitwy różańcowej. Do jej odmawiania, w ostatnich tygodniach, gorąco zachęca papież Franciszek.

Repertuar Rosarium został specjalnie ułożony na wzór jednej dziesiątki różańca, by zachęcić do kontemplacji i wspólnej modlitwy wznoszonej do Matki Boskiej za pośrednictwem sztuki dźwięków. Inicjujące różańcową cząstkę Ojcze Nasz oraz finalne Chwała Ojcu, prezentują śpiewy zaczerpnięte z chorału gregoriańskiego, by podkreślić średniowieczne korzenie kultu maryjnego. Natomiast kolejne opracowania Ave Maria reprezentują różnorodne kompozytorskie wizje umuzycznienia Pozdrowienia Anielskiego powstałe na przestrzeni wieków.

- Tym koncertem pragniemy okazać solidarność i wesprzeć wszystkie osoby walczące o swoje życie i zdrowie - mówią śpiewaczki z zespołu Les Femmes. - Modlitwą obdarzamy całą służbę medyczną, wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Chcemy zanieść pocieszenie dla tych, którzy stracili bliskich i pokój serca tym, co lękają się o swoją przyszłość. Myślimy o osobach, dla których kwarantanna jest niełatwym wyzwaniem i sporym trudem.

Premiera koncertu "Rosarium dla świata", w wykonaniu Les Femmes, będzie miała miejsce na kanale YouTube "Gościa Niedzielnego", na facebookowym profilu "Gościa" oraz na stronie Gość.pl w niedzielę 17 maja o godz. 20.30.

- To nasze "Totus Tuus", tak szczególne i aktualne w roku Jana Pawła II - wyznają artystki. - 10 wezwań "Ave Maria" śpiewamy w języku łacińskim, polskim, włoskim i francuskim, a cały koncert rozpoczyna kompozycja "Vater Unser" ("Ojcze Nasz") Arvo Pärta. Projekt realizujemy wspólnie z Piotrem Jamiołem (skrzypce) i Arkadiuszem Farkowskim (fortepian), którzy na co dzień z nami współpracują.

"Wołanie o zakończenie pandemii i opiekę nad całym światem"   Premiera koncertu "Rosarium dla świata" na kanale YouTube "Gościa Niedzielnego", na facebookowym profilu "Gościa" oraz na stronie Gość.pl w niedzielę 17 maja o godz. 20.30.

Les Femmes - (Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran; Natalia Krajewska-Kitowska - sopran, Emilia Osowska - mezzosopran;) to niezależny zespół muzyki klasycznej z Trójmiasta założony w 2011 roku. W głównym nurcie zespołu są autorskie kolaże operowe sięgające tradycji pasticcio XVII I XVIII wieku. Są to spektakle muzyczne zbudowane z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, które łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. To oryginalne zestawienie tworzy nową jakość, skłania do zabawy formą oraz nakłada świeże interpretacje sceniczno-muzyczne.

Cechą charakterystyczną grupy są przedstawiania nacechowane silnymi emocjami, wyrazistymi bohaterami, a zarazem posiadające pozytywne i niebanalne przesłanie. W swoim dotychczasowym dorobku, Les Femmes posiada ponad 400 koncertów i spektakli na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych. W 2019 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę "Pejzaż polski" z pieśniami polskich kompozytorów,, a w 2020 roku płytę z piosenkami kina międzywojennego zaaranżowanymi na jazzowo pt. "W małym kinie".

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
19°C Poniedziałek
noc
15°C Poniedziałek
rano
21°C Poniedziałek
dzień
22°C Poniedziałek
wieczór
wiecej »