Radomianin ksiądz Radosław Walerowicz z Caritas Polska otrzymał odznaczenie „Ambasador SM” – wyróżnienie przyznawane osobom publicznym mającym zasługi w podnoszeniu świadomości społecznej i upowszechnianiu wiedzy o stwardnieniu rozsianym. Tytuł ten został wręczony podczas uroczystej gali Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, która odbyła się 3 października w Zamku Królewskim w Warszawie.
Specjalne podziękowania Serca Serc otrzymały także firmy, instytucje i osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji Symfonii Serc – ogólnopolskiej kampanii, której celem jest zwrócenie uwagi, że w Polsce chorzy na stwardnienie rozsiane nie posiadają Narodowego Programu Leczenia, co stawia ich na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem dostępu do leków i terapii stosowanych w tej jednostce chorobowej.
Wśród instytucji, które otrzymały wyróżnienie znaleźli się także Rycerze Kolumba z Radomia, którzy od kilku lat wspomagają chorych. Do tej pory organizacja przekazała chorym wózki i sprzęt medyczny, współorganizowała także bal charytatywny na rzecz chorych oraz spływy kajakowe.
Ks. Radosław Walerowicz od początku posługi duszpasterskiej zaangażowany był w działalność społeczną. Organizował akcje i koncerty charytatywne. W latach 1998-2001 współpracował z programem Ziarno, przygotowując i prowadząc w nim odcinki, zachęcające dzieci do uprawiania sportu. W 2004 r. ukończył dwuletnie, podyplomowe studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W tym samym roku przygotował program telewizyjny pt: „Działalność charytatywna w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie – Godowie”, emitowanego na antenie TVP 2 w programie „Znaki czasu”. Od 2007 roku jest dyrektorem Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego EMAUS w Białobrzegach Radomskich. Był także dyrektorem radomskiej Caritas, a obecnie jest dyrektorem administracyjnym Caritas Polska.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.