Radomianin ksiądz Radosław Walerowicz z Caritas Polska otrzymał odznaczenie „Ambasador SM” – wyróżnienie przyznawane osobom publicznym mającym zasługi w podnoszeniu świadomości społecznej i upowszechnianiu wiedzy o stwardnieniu rozsianym. Tytuł ten został wręczony podczas uroczystej gali Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, która odbyła się 3 października w Zamku Królewskim w Warszawie.
Specjalne podziękowania Serca Serc otrzymały także firmy, instytucje i osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji Symfonii Serc – ogólnopolskiej kampanii, której celem jest zwrócenie uwagi, że w Polsce chorzy na stwardnienie rozsiane nie posiadają Narodowego Programu Leczenia, co stawia ich na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem dostępu do leków i terapii stosowanych w tej jednostce chorobowej.
Wśród instytucji, które otrzymały wyróżnienie znaleźli się także Rycerze Kolumba z Radomia, którzy od kilku lat wspomagają chorych. Do tej pory organizacja przekazała chorym wózki i sprzęt medyczny, współorganizowała także bal charytatywny na rzecz chorych oraz spływy kajakowe.
Ks. Radosław Walerowicz od początku posługi duszpasterskiej zaangażowany był w działalność społeczną. Organizował akcje i koncerty charytatywne. W latach 1998-2001 współpracował z programem Ziarno, przygotowując i prowadząc w nim odcinki, zachęcające dzieci do uprawiania sportu. W 2004 r. ukończył dwuletnie, podyplomowe studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W tym samym roku przygotował program telewizyjny pt: „Działalność charytatywna w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie – Godowie”, emitowanego na antenie TVP 2 w programie „Znaki czasu”. Od 2007 roku jest dyrektorem Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego EMAUS w Białobrzegach Radomskich. Był także dyrektorem radomskiej Caritas, a obecnie jest dyrektorem administracyjnym Caritas Polska.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.