Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza wszystkich na II. Czuwanie Modlitewne za Kościół Prześladowany, poświęcone prześladowanym Koptom przez muzułmańskich fundamentalistów w Egipcie.
Czuwania modlitewne, których patronem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uczyniło bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, są integralną częścią misji, jaką PKWP ma do spełnienia w świecie. W wyniku rozmów między dyrekcją, pracownikami, współpracownikami, darczyńcami i sympatykami Dzieła, uznano, że należy istniejącą wirtualną wspólnotę modlitewną nazywaną od 2007 r. Kalendarzem Modlitw, przenieść do rzeczywistości realnej, aby Kalendarz Modlitw stał się jeszcze bardziej otwarty na potrzebę modlitwy wielu ludzi za prześladowanych chrześcijan, a jednocześnie umożliwił bezpośrednie spotkania osób, które są wokół niego skupione.
I tak pojawił się pomysł comiesięcznych Czuwań modlitewnych, które PKWP rozpoczęło w rocznicę urodzin ich patrona, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, 14-ego września 2010 r., i które od tego czasu odbywają się regularnie 14 dnia każdego miesiąca. Czuwania modlitewne są wyrazem wielkiej potrzeby modlitwy za najsłabszych i najbardziej potrzebujących, o których świat zapomina, a którzy są Siostrami i Braćmi w Chrystusie Panu dla chrześcijan w Polsce.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza wszystkich na II. Czuwanie Modlitewne za Kościół Prześladowany, poświęcone prześladowanym Koptom przez muzułmańskich fundamentalistów w Egipcie.
Miejsce: Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Warszawie, ul. Grójecka 38 (przy pl. Narutowicza), Warszawa.
Czas: 14 października 2010 (czwartek), godz.: 17.00.
Program:
17.00 – Msza św., po niej (17:40) nabożeństwo różańcowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu
18.30 – Dyskusja (Kaplica Zmartwychwstania Pańskiego)
Czy nowy rząd w Berlinie ma pomysł na problem migracyjny, który Niemcy sami stworzyli?
Chcemy ustalić wszystkie ofiary tej dramatycznej nocy z 1945 r. i dokonać godnego pochówku.
To odwet za niedzielny atak Huti na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie.
"Pewne jest tylko to, że "wybrany zostanie mężczyzna i katolik".
Tak wynika z badania "Polaków portfel własny: wiosenne wyzwania 2025".