Metropolita mińsko-mohylewski, abp Tadeusz Kondrusiewicz zaprosił chrześcijan różnych wyznań, a także przedstawicieli judaizmu i islamu na wspólną modlitwę w intencji ojczyzny. Jak już informowała KAI dzisiaj o godzinie 18.00 czasu środkowoeuropejskiego chrześcijanie Europy połączą się we wspólnej modlitwie „Ojcze nasz” za mieszkańców Białorusi.
Równolegle o godzinie 19. 00 czasu mińskiego przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich, judaizmu i islamu będą wspólnie modlić się w kościele pw. świętych Szymona i Heleny, zwanym „Czerwonym kościołem” o zwycięstwo prawdy, sprawiedliwości i pokoju na Białorusi.
Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi, abp Tadeusz Kondrusiewicz zaprosił wszystkich do przyłączenia się do modlitwy międzywyznaniowej. Następnie metropolita mińsko-mohylewski będzie przewodniczył w tej świątyni Mszę św. w intencji Białorusi.
Wybudowany w latach 1905-1910 staraniem Edwarda Woyniłłowicza kościół pw. świętych Szymona i Heleny jest obecnie centrum życia kulturalnego, społecznego i religijnego mińskich katolików. Działają przy niej biblioteka polska, chór, teatr młodzieżowy i nieuznawany przez władze Białorusi miński oddział Związku Polaków. We wrześniu 2007 decyzją władz Mińska ulicy przy kościele nadano imię Edwarda Woyniłłowicza.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.