Dla "Żyjących Miłością"

Ks. Piotr Sadkiewicz i Janina Dłuska zostali tegorocznymi laureatami nagrody "Viventi Caritate", czyli "Żyjącemu Miłością". Wyróżnienia przyznawane przez Fundusz Biskupa Jana Chrapka, działający przy radomskiej Caritas, zostały wręczone, 18 października w katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Tego dnia była celebrowana Msza święta z okazji 9. rocznicy tragicznej śmierci biskupa Jana Chrapka. Po liturgii odbył się koncert z udziałem Anny Seniuk i Roberta Grudnia.

Janina Dłuska z Radomia jest działaczką społeczną i autorką opowiadań dla dzieci. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczyła na wsparcie ubogich i niepełnosprawnych dzieci. Dzięki jej staraniom główna aleja w Parku Kościuszki w Radomiu nosi imię Biskupa Jana Chrapka.

Ks. Piotr Sadkiewicz jest m. in. inicjatorem powstania Klubu Honorowych Dawców Krwi, Banku Szpiku Kostnego. Zorganizował również akcję podpisywania deklaracji pośmiertnego oddawania organów do przeszczepu.

Podczas Mszy św. bp Henryk Tomasik mówił, że biskup Jan Chrapek był zatroskany o to, aby blask prawdy ewangelicznej docierał do ludzi także przez media, aby służyły one w kształtowaniu człowieka, jego duchowości, ewangelizacji świata. Bp Tomasik mówił też, że swojej misji zmarły tragicznie biskup radomski realizował potrzebę wyobraźni miłosierdzia.

"Te piękne pomniki wciąż trwają, to troska o niepełnosprawnych, potrzebujących, wszelkie formy troski o ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dziękujemy za dobro, które pozostawił po sobie" - powiedział bp Tomasik.

Po liturgii odbyła się uroczystość wręczenia nagród Viventi Caritate. Janina Dłuska odbierając wyróżnienie powiedziała, że to wielki dla niej zaszczyt. - Ta statuetka jest alegorią otwartego serca i wyłaniającej się z niej miłości. Będzie ona stała koło fotografii moich rodziców, którzy wyrwali mnie z piekła wojny, narażając swoje życie. Dziękuję im, że przekazali mnie wartości, które są najważniejsze, czyli miłość i troskę o innych oraz wrażliwość. Dzielmy się miłością a świat będzie piękniejszy - powiedziała laureatka nagrody.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
2°C Piątek
wieczór
1°C Sobota
noc
-1°C Sobota
rano
1°C Sobota
dzień
wiecej »