Para prezydencka zachęca do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy - apeluje para prezydencka, zachęcając do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. "Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych" - powiedział Andrzej Duda.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia para prezydencka za pośrednictwem mediów społecznościowych Kancelarii Prezydenta zachęca do włączenie się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą apelują do Polaków o solidarność.

"Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy" - powiedziała pierwsza dama. Wyjaśniła, że "zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby. Wielu najmłodszych dzięki naszej pomocy i ofiarności będzie mogło rozwinąć swoje talenty i zainteresowania" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Nawiązując do obecnej sytuacji związanej z pandemią, prezydent RP podkreślił znaczenie wzajemnej odpowiedzialności.

"Bądźmy solidarni zawsze, ale zwłaszcza w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich roku" - zwrócił uwagę Andrzej Duda.

Podkreślił, że w takich chwilach potrzeba życzliwości i wzajemnego wsparcia. "W te najbardziej rodzinne święta w roku dodawajmy sobie otuchy i nadziei - dobrym słowem i wspólną radością, ale też konkretnym czynem" - powiedział prezydent RP.

Podziękował także wszystkim, którzy od lat uczestniczą w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, zwracając uwagę, że od lat ma ono charakter ekumeniczny. "Dziękuję wszystkim, którzy tworzą to wspaniałe, ogromne i ważne dzieło - katolikom, protestantom, prawosławnym - wszystkim ludziom dobrej woli. Ekumeniczny wysiłek na rzecz bliźnich to świadectwo łączących nas wartości i wspólnoty wszystkich Polaków" - podkreślił Andrzej Duda.

"Życzę państwu, życzę nam wszystkim, byśmy razem solidarnie pokonali obecne trudności. Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych" - podsumował prezydent.

W ramach tegorocznej 27. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Polska przygotował ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Pieniądze zebrane z ich dystrybucji będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i w dotkniętych konfliktami zbrojnymi krajach Bliskiego Wschodu.

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego poinformowała, że rozprowadzi w tym roku 10 tys. świec, a pozyskane pieniądze przeznaczy na pomoc dzieciom będącym w potrzebie i zagrożonym wykluczeniem. Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia Eleos rozprowadzi w tym roku ok. 11 tys. świec. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja przebiega pod hasłem "Świeca, która tworzy polską Wigilię".

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to inicjatywa Caritasu Polska. Zrodziła się w 1994 r. W 2000 r. przyłączyły się do niej Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonia Polska) i Eleos Kościoła Prawosławnego. W 2009 r. dołączyła Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
2°C Środa
wieczór
1°C Czwartek
noc
1°C Czwartek
rano
2°C Czwartek
dzień
wiecej »