Mimo powtarzających się pytań ze strony dziennikarzy, czy Komisja Europejska jest świadoma, że Moderna poinformowała Włochy o ograniczeniu dostaw szczepionki i czy podejmie jakiekolwiek kroki w tej sprawie, rzecznik Komisji ds. zdrowia Stefan de Keersmaecker unikał odpowiedzi.
De Keersmaecker poinformował w piątek, że komitet sterujący, w którym są reprezentowane państwa członkowskie i KE monitoruje dostawy szczepionek. "Stan dostaw jest w spektrum zainteresowania komitetu sterującego, w którym są reprezentowane państwa członkowskie i KE - będziemy oczywiście dalej monitorować sytuację" - zapewnił De Keersmacker, zalecając jednocześnie, żeby w pierwszej kolejności z pytaniami o problemy z dostawami szczepionki zwracać się do odpowiednich instytucji krajów UE.
"Państwa członkowskie (...) składają zamówienia u firm. Są umowy bilateralne, które maja zapewnić dostawy. To jest ten przypadek. Państwa członkowskie są w dużo lepszej pozycji, żeby wiedzieć, kiedy potrzebują jakiej szczepionki" - przekonywał.
Pytany wielokrotnie, czy Komisja jest świadoma, że Moderna poinformowała Włochy o ograniczeniu dostaw szczepionki o 20 proc. i czy podejmie w tej sprawie jakieś działania, Stefan de Keersmaecker nie udzielił odpowiedzi.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.