Został nim pochodzący z Bydgoszczy o. Wiesław Strzelecki OCarm.
W siedzibie Kurii Prowincjalnej w Krakowie odbyło się spotkanie Komisji Przygotowawczej Kapitułę Prowincjalną 2021 Zakonu Karmelitów w Polsce. Obecna sesja była o tyle ważna, że w jej trakcie otworzone zostały głosy na urząd prowincjała. Karmelici w Polsce po raz drugi zagłosowali na najwyższy urząd prowincji drogą korespondencyjną. Obecne głosowanie było drugim głosowaniem kanonicznym, w którym wzięli udział trzej kandydaci.
Po zliczeniu głosów największą ich liczbę (i stanowiącą większość bezwzględną) uzyskał o. dr Wiesław Strzelecki OCarm. Nowy prowincjał pochodzi z Bydgoszczy, ukończył specjalistyczne studia z zakresu teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a od 2015 r. pełni urząd rektora seminarium karmelitów.
Nowo wybrany prowincjał elekt zastąpi sprawującego ostatnie dwie kadencje o. Bogdana Megera OCarm i obejmie urząd po zatwierdzeniu na Kapitule Prowincjalnej. Według wcześniejszych planów, miała się ona odbyć w maju tego roku, ale ze względu na sytuację pandemii oraz zgodnie z zaleceniami Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego, generał zakonu wskaże jej nowy termin w momencie, w którym jej uczestnicy będą mogli bezpiecznie uczestniczyć w obradach.
Polska Prowincja Karmelitów pw. św. Józefa posiada 13 klasztorów i domów zakonnych: w Krakowie, Gdańsku, Chyżnem, Lublinie, Woli Gułowskiej (Podlasie), Baborowie (Śląsk Opolski), Pilźnie i Lipinach (diecezja tarnowska), Oborach i Trutowie (Kujawy), we Włodzimierzu Wołyńskim i Sąsiadowicach (Ukraina) oraz w mieście Szawle (Litwa). Życie karmelitów jest szczególnie związane z kultem Maryi. Mają oni pod opieką cztery sanktuaria maryjne: w Krakowie - sanktuarium słynącego cudami obrazu Matki Bożej Piaskowej, Pani Krakowa; w Oborach - sanktuarium Matki Bożej Bolesnej; w Woli Gułowskiej - sanktuarium Matki Bożej Żołnierzy Września; oraz w Pilźnie - sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Ponadto w kościele w Gdańsku znajduje się koronowany wizerunek Matki Bożej Bołszowieckiej, przywieziony do Polski ze zniszczonego klasztoru karmelitów w Bołszowcach, oraz łaskami słynący obraz Matki Bożej Szkaplerznej z Trembowli. W 2016 r. arcybiskup lwowski ks. Mieczysław Mokrzycki przywrócił godność sanktuarium kościołowi św. Anny w Sąsiadowicach.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.