MEiN: Ponad 20 tys. zgłoszeń do programu "Aktywny powrót do szkoły po pandemii"

Ponad 20 tys. nauczycieli zgłosiło się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego "Aktywny powrót do szkoły po pandemii" - poinformowało w piątek MEiN. Jego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie opracowały projekt "Program wspomagający uczniów po pandemii". Jest on podzielony na dwa etapy: pierwszy - Aktywny powrót do szkoły i drugi - Sport Klub. Wartość realizacji programu "Aktywny powrót do szkoły" w tym roku to 42 mln zł.

"Program +Aktywny Powrót do szkoły po pandemii+ cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 20 tys. nauczycieli z całej Polski" - poinformowało w piątek MEiN.

Jak przypomniało w komunikacie MEiN, celem projektu, koordynowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

"Podczas szkoleń, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju, będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe. Rekrutacja nadal trwa. Zachęcamy do udziału!" - informuje resort.

MEiN przypomina, że rejestracja na szkolenia ruszyła 8 kwietnia i potrwa do końca roku szkolnego. Projekt jest skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.

Zgłoszenia do programu są możliwe za pośrednictwem formularza na stronie: www.wfzawf.pl.

MEiN przygotowuje w sumie cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe są to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
25°C Środa
wieczór
18°C Czwartek
noc
13°C Czwartek
rano
13°C Czwartek
dzień
wiecej »