Ponad 20 tys. nauczycieli zgłosiło się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego "Aktywny powrót do szkoły po pandemii" - poinformowało w piątek MEiN. Jego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej.
Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie opracowały projekt "Program wspomagający uczniów po pandemii". Jest on podzielony na dwa etapy: pierwszy - Aktywny powrót do szkoły i drugi - Sport Klub. Wartość realizacji programu "Aktywny powrót do szkoły" w tym roku to 42 mln zł.
"Program +Aktywny Powrót do szkoły po pandemii+ cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 20 tys. nauczycieli z całej Polski" - poinformowało w piątek MEiN.
Jak przypomniało w komunikacie MEiN, celem projektu, koordynowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.
"Podczas szkoleń, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju, będą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe. Rekrutacja nadal trwa. Zachęcamy do udziału!" - informuje resort.
MEiN przypomina, że rejestracja na szkolenia ruszyła 8 kwietnia i potrwa do końca roku szkolnego. Projekt jest skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.
Zgłoszenia do programu są możliwe za pośrednictwem formularza na stronie: www.wfzawf.pl.
MEiN przygotowuje w sumie cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe są to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.