Organizatorzy chcą przenieść Oktoberfest z Monachium do Dubaju

Oktoberfest, największy na świecie festyn ludowy, ma zostać przeniesiony z Monachium do Dubaju z powodu pandemii koronawirusa - dowiedział się portal tygodnika "Spiegel". Według dziennika "Bild" do Dubaju na święto piwa mają przylecieć takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson i Lothar Matthaeus.

Zgodnie z planami zespołu organizatorów, w tym roku słynne bawarskie święto piwa odbędzie się na pustyni. Potwierdził to "Spieglowi" zaangażowany w projekt szef berlińskiego jarmarku bożonarodzeniowego Charles Blume.

Planowane jest przeniesienie bawarskiego festynu na teren o powierzchni około 420 tys. metrów kwadratowych w pobliżu Dubai Marina. Dozwolone byłoby podawanie alkoholu na terenie obiektu, tak jak ma to już miejsce w przypadku hoteli. Piwosze musieliby jednak być dowożeni do hoteli busami, aby nie chodzić po mieście w stanie nietrzeźwym. Chodzi o poszanowanie obu kultur - powiedział Blume. Nie chciał na razie komentować dalszych szczegółów, ponieważ podpisał umowę o poufności.

Gazeta "Bild" informowała wcześniej, że Oktoberfest w Dubaju ma się rozpocząć 7 października o godz. 12 w 32 namiotach jednocześnie, a następnie odbywać się przez pół roku codziennie od godz. 12 do północy. Szacowany koszt imprezy wynosi około 50 milionów euro. Oprócz Blume'a w opracowaniu planu brali udział były gastronom z Monachium Dirk Ippen oraz monachijski restaurator Sepp Kraetz.

"Bild" podał, że do Dubaju na Oktoberfest mają przylecieć takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson i Lothar Matthaeus.

Tegoroczny Oktoberfest w Monachium nie został jeszcze oficjalnie odwołany, ale wiele wskazuje na to, że z powodu pandemii się nie odbędzie. "Zjednoczone Emiraty Arabskie, w których znajduje się Dubaj, uważane są za dyktaturę, która lekceważy wiele praw człowieka. Przeniesienie Oktoberfestu do tego miejsca będzie prawdopodobnie równie kontrowersyjne i dyskutowane jak mundial w pobliskim Katarze" - zauważa "Spiegel".

Okroberfest to słynne na całym świecie dożynki chmielne organizowane w Monachium od 1810 roku i zarazem jeden z największych festynów ludowych na świecie. W ostatnich latach przed pandemią liczba odwiedzających wynosiła ok. 6 milionów.

W trakcie festynu spożywane jest około 5 milionów litrów piwa, sprzedawanego w litrowych kuflach. Zgodnie z przepisami Oktoberfestu swoje piwo serwować mogą jedynie monachijskie browary, które warzą trunek zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku i podobną normą niemiecką z 1906 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Sobota
dzień
25°C Sobota
wieczór
18°C Niedziela
noc
13°C Niedziela
rano
wiecej »