Pierwsza dama zainicjowała cykl rozmów "Usłyszeć Dzieci" o wsparciu najmłodszych

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zainicjowała akcję "Usłyszeć Dzieci", która ma na celu wsparcie najmłodszych w wychodzeniu z izolacji. Będzie to cykl rozmów z ekspertami w mediach społecznościowych, jak pomóc dzieciom na nowo odnaleźć się w szkole, wśród rówieśników.

Akcja jest skierowana przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i opiekunów.

Pierwsza dama podkreśliła, że "pandemia najbardziej dotknęła dzieci i młodzież". "Izolacja i nauka zdalna mocno wpłynęły na kondycję młodych ludzi, zabierając im relacje rówieśnicze, zabawę i beztroskę. Jako nauczycielska wiem, że młodzi ludzie dużo chętniej, dużo efektywniej uczą się, gdy mogą aktywnie spędzić czas, a przede wszystkim, gdy są w swoim rówieśniczym gronie" - mówiła Kornhauser-Duda w filmie opublikowanym na profilu akcji na Facebooku.

Zwróciła uwagę na to, że pandemia odebrała dzieciom i młodzieży "motywację do prawdziwych, pozawirtualnych relacji z rówieśnikami, zmieniając stosunek do nauki i rozwoju zainteresowań, czasami zmieniła także relacje w rodzinie".

"Jestem głęboko przekonana, że my dorośli nie możemy tego przegapić, co więcej musimy solidarnie wesprzeć dzieci w wychodzeniu z izolacji. Potraktujemy to jako wyzwanie ponad jakimikolwiek podziałami, by usłyszeć dzieci" - dodała pierwsza dama.

Inicjatywa "Usłyszeć Dzieci" będzie realizowana na profilu "Usłyszeć Dzieci" na Facebooku, gdzie w dwunastu cyklicznych odcinkach będą emitowane rozmowy z ekspertami, w których znajdą się porady i wskazówki m.in. od pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, fizjoterapeutów czy lekarzy.

"Zaprosiłam wielu specjalistów, psychologów, pedagogów, socjologów i lekarzy, by dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogli nam USŁYSZEĆ DZIECI, nawet gdy one mówią mało, gdy mówić nie chcą albo gdy krzyczą" - zaznaczyła pierwsza dama. Zachęciła jednocześnie do zadawania pytań specjalistom na Facebookowym profilu akcji. Potem będą na nie odpowiadać eksperci.

Partnerami projektu są psycholog, terapeutka rodzinna Maria Rotkiel i Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

"Wierzę, że inicjatywa USŁYSZEĆ DZIECI będzie okazją do tego, by spokojnie, bez presji i w przyjaznej atmosferze przyjrzeć się najważniejszym dziecięcym sprawom i problemom, które pandemia wywołała albo tylko wyostrzyła. Bardzo zależy mi na tym, by akcja stała się dla państwa przestrzenią do znajdowania odpowiedzi na pytanie: jak pomóc dzieciom na nowo odnaleźć się w szkole, wśród rówieśników. Mam nadzieję, że będzie to również okazja do znajdowania sposobów na budowanie dobrych relacji z dziećmi" - podkreśliła pierwsza dama w nagraniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
26°C Środa
dzień
26°C Środa
wieczór
23°C Czwartek
noc
19°C Czwartek
rano
wiecej »