Biskup diecezji Sokoto w Nigerii, Matthew Hassan Kukah, zaapelował do rodaków by kontynuowali działania na rzecz demokracji w swoim kraju.
Podczas swojego przemówienia pt. „Przestrzeń obywatelska: Droga do spójności społecznej i integracji w Nigerii”, hierarcha zwrócił się szczególnie do ludzi młodych, którzy nie powinni poddać się poczuciu niepewnej przyszłości i braku możliwości wpływu na obecną trudną sytuację.
Według ordynariusza diecezji należy wyciągnąć wnioski z aktualnych realiów, kiedy rząd jest zdominowany przez ludzi niewystarczająco kompetentnych by zarządzać nigeryjską różnorodnością oraz nierozumiejących, że siła narodu leży w jego młodych pokoleniach, które powinny mieć odpowiednią przestrzeń do obywatelskiego zaangażowania. Poprawa sytuacji wymaga świadomości, że prawdziwa demokracja potrzebuje nieustannego zaangażowania i długofalowej pracy na rzecz dobra wspólnego.
Sytuacja w Nigerii za rządów Muhammada Buhariego jest dramatyczna. Według wiceprezesa amerykańskiego Instytutu Wolności Religijnej Erica Pattersona chrześcijanom w tym kraju grozi nawet całkowita eksterminacja.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.