Memoriał Skolimowskiej - Marszałek woj. śląskiego: jesteśmy w czołówce, chcemy więcej

Niedzielny 12. Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej był czwartą imprezą lekkoatletyczną na Stadionie Śląskim w tym roku. "Weszliśmy do ligi najlepszych mityngów na świecie i ostrzymy sobie szpony, by sięgać jeszcze wyżej" - powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

"To był lekkoatletyczny show, który przeszedł chyba oczekiwania wszystkich, a nas dodatkowo zmotywował do pracy nad kolejnymi wydarzeniami. +Kocioł Czarownic+ potwierdził, że to nieprzypadkowa nazwa. Ten tumult dodaje energii nie tylko piłkarzom, ale i lekkoatletom" - dodał.

Podkreślił, że obsługa stadionu zdała trudny egzamin.

"Nie jesteśmy Kopciuszkiem, weszliśmy do grupy najlepszych mityngów na świecie i ostrzymy sobie szpony, by sięgać jeszcze wyżej" - zadeklarował Chełstowski.

Niedzielny memoriał obejrzało na chorzowskim Stadionie Śląskim w sumie 35 tysięcy ludzi (jednocześnie na trybunach mogło być z powodów obostrzeń sanitarnych 25 tysięcy, pozostali wchodzili, kiedy "zwolniło się miejsce").

To była czwarta duża impreza lekkoatletyczna na tej arenie w roku 2021 po nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet, drużynowych mistrzostwach Europy i Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Karierę zakończył uroczyście dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie młotem Piotr Małachowski.

"Na pewno tak sobie tego nie wyobrażałem. Kiedy mityng przeniesiono z Warszawy na Stadion Śląski wiedziałem, że to na tych zawodach zakończę karierę. To było coś niesamowitego, że przyszło tyle ludzi. Wchodząc na stadion dostałem potężny zastrzyk pozytywnej energii" - powiedział.

Oszczepniczka Maria Andrejczyk dziękowała organizatorom zawodów za stworzenie magii.

"Gdyby nie ten memoriał, zakończyłabym sezon po igrzyskach, bo moje zdrowie jest w nienajlepszym stanie i potrzebuję czasu na regenerację. Chciałam jednak tu wystartować, dla Piotra i polskich kibiców. W niedzielę poczułam się faktycznie, jak wicemistrzyni olimpijska, bo w Tokio nie mogliśmy tego doświadczyć. Tak powinny wyglądać światowe mityngi. Było przepięknie" - stwierdziła.

Podczas poniedziałkowej konferencji poinformowano, że niedzielne zawody miały największą widownię na świecie w tym roku, a memoriał w rankingu World Athletics awansował do czołowej dziesiątki, wyprzedzając pięć mityngów Diamentowej Ligi, także pod względem obsady.

Chorzowskie zawody były oceniane przez zarząd Diamentowej Ligi i spełnił wszystkie 14 kryteriów. Stadion Śląski "w drodze" do Diamentowej Ligi będzie areną drużynowych ME w 2023 i 2027 roku oraz indywidualnych mistrzostw Starego Kontynentu w 2028, a ubiega się też o goszczenie MŚ w 2025 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
8°C Czwartek
rano
14°C Czwartek
dzień
15°C Czwartek
wieczór
12°C Piątek
noc
wiecej »