Blisko 100 tys. osób pozostaje bez dachu nad głową, po przymusowym wysiedleniu mieszkańców w wyniku decyzji rządu o likwidacji domów wzdłuż kanałów deszczowych Gujjar i Orangi nullah, po falach niszczycielskich powodzi w 2020 roku. Caritas w tym kraju zapewnia wysiedlonym chrześcijanom żywność i podstawowe artykuły higieniczne.
Decyzja rządu miała na celu zaradzenie niewodolności systemów kanalizacji deszczowych w Karaczi, największym mieście kraju. Wśród wysiedleńców znalazło się 150 rodzin chrześcijańskich.
„Caritas oznacza miłość, stąd nasza organizacja zawsze dociera tam, gdzie nikt inny, by dzielić się miłością i solidarnością z najsłabszymi i zmarginalizowanymi” – powiedział Mansha Noor, sekretarz wykonawczy Caritas Pakistan Karachi. Wezwał także poszkodowanych do wzajemnej pomocy, oraz do zjednoczenia w walce o prawo do mieszkania. Zapewnił o wszelkim możliwym wsparciu.
Z kolei ksiądz Mario Rodrigues, proboszcz jednej z miejscowych parafii, przypomniał znajdującym się w trudnej sytuacji, że Bóg zawsze będzie z nimi i pomoże im w nieszczęściu. „Zawsze będziemy chwalić i dziękować Bogu” – powiedział ksiądz, zachęcając wspólnotę do modlitwy za wszystkich dobroczyńców.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.