- Prześladowania chrześcijan miały miejsce nie tylko w czasach starożytnego Rzymu. Dochodzi do nich także dzisiaj - powiedział w wywiadzie udzielonym KAI ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji „Pomocy Kościołowi w Potrzebie”. Organizacja ta opublikowała raport na temat prześladowań chrześcijan na świecie.
Wynika z niego, że do dyskryminacji chrześcijan ze względu na wyznawaną wiarę dochodzi w ponad 70-ciu krajach świata. Zaś każdego roku 170 tys. chrześcijan ginie za wiarę. Aż 200 mln chrześcijan rocznie jest krwawo i brutalnie prześladowanych.
O szczegółach opracowania zatytułowanego „Prześladowani i zapomniani” z ks. Waldemarem Cisło, dyrektorem polskiej sekcji „Pomocy Kościołowi w Potrzebie” rozmawiał Rafał Łączny z KAI.
Liczący prawie 300 raport organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” na temat prześladowań chrześcijan opiera się m.in. na danych Human Rights Watch, Departamentu Stanu USA, raportu Caritas „Migrantes 2009”, dokumentów statystycznych Stolicy Apostolskiej czy danych ONZ. Nie bez znaczenia są także informacje „z pierwszej ręki” - od biskupów, księży, sióstr zakonnych, pastorów i wiernych przebywających w krajach prześladowań.
Są zniszczenia w obwodach zaporoskim, odeskim, sumskim, charkowskim, chmielnickim i kijowskim.
Chodzi o tych, którzy uczestniczyli w śledztwach przeciwko Trumpowi.
Dzień wcześniej w wypadku autobusu szkolnego zginęła 15-latka.
Na liście pierwszy raz pojawił się opiekun osoby starszej i opiekun w domu pomocy społecznej.
Akta sprawy liczą prawie tysiąc tomów i wciąż ma ona charakter rozwojowy.
Dotyczy to m. in przedsiębiorców, lekarzy, inżynierów i nauczycieli.